;

Riigid ja kuurordid - Ayia Napa | TUI.EE

Huvitavad faktid Ayia Napa kohta:

Kirjeldus

Küprose kõige populaarsem kuurort - Ayia Napa meelitab külastajaid üle maailma oma liivaste kuldsete randade ja suurepärase türkiissinise merega. Turistidele pakutakse erinevaid aktiivse puhkuse võimalusi. Paljud pidustused ja festivalid oma värskete ja eredate värvidega. Transfeeri aeg Larnaca lennujaamast on umbes 50 minutit (41 km).

Ayia Napa on eriti populaarne noorte seas tänu klubide, baaride ja diskoteekide suurele valikule, mis töötavad isegi öösel. Laiad liivarannad, madalad rannajooned ja suurepärane veepark muudavad Ayia Napa puhkuse lastega peredele atraktiivseks.

Ayia Napa on turistide seas populaarsed ka huvitavate vaatamisväärsuste tõttu. Linna keskosas paikneb veneetslaste poolt ehitatud Agiyas Napase klooster, mille sisehoovis on ilus marmorist purskkaev, mida ümbritseb kuppel. Kohalik reliikvia on 600-aastane mooruspuu, mis kasvab väikese kabeli lähedal.

Mereelu muuseum, kus saab lõputult imestada mereelu mitmekesisust, on ka üks Ayia Napa vaatamisväärsusi.

Waterworld on suurim temaatiline veekeskus, kus on erinevad vaatamisväärsused, mille kaunistused on tehtud Vana-Kreeka motiividega. Selle külastamine on huvitav lastele ja täiskasvanutele ning seal veedetud aeg jääb igaveseks meelde.

Külastage ka kohalikku Lõbustusparki ja avastage atraktsioonide ja meelelahutuse maailma!

Ayia Napa piirkonnas on ka sukeldumise keskused ning rannikul on palju koopaid ja riffe.

Kõige eredamas vormis avab Ayia Napa end öösiti, kui avanevad mitmed baarid, klubid ja diskoteegid. Siin saate tantsida, laulda karaoket, nautida peeneid roogasid ja kuulsat Küprose veini.

Kuurordid

Mürarikas rahvastatud kuurort, nooruslik ja väga sõbralik, kus öised koosviibimised valguvad esimeste päikesekiirtega randadesse. Siia tulevad klubikülastajad üle kogu maailma. Tuleb öelda aga, et Ayia Napa ei ole kaotanud oma perekuurorti staatust, sest siinsed rannad on nii ilusad ja mugavad, et mere armastajatele kompenseerivad nad täielikult lärmaka ööelu. Hotelle saab valida igale maitsele. Kui te puhkate koos väikeste lastega, siis peaksite jääma eemale ööklubide keskusest. Hotellid: OLYMPIC LAGOON RESORT 4* De Luxe, ELECTRA TOURIST VILLAGE (cat. A) 3*Super. Aga öiste meelelahutuste fänne võib leida hotellidest: ANESIS 3*, NESTOR 3*, OKEANOS BEACH 3*, LIMANAKI BEACH 3*, PETROSANA HOTEL APARTMENTS 3*, GREEN BUNGALOWS HOTEL APARTMENTS (cat. C) 2*Super.

Rand

Ayia Napa rannad on saarel parimad, selge veega, valge liiva ja mugava ligipääsuga merele. Siin pole praktiliselt kiviseid randu. Kõik kuurordi rannad on saanud puhtuse eest ELi sinise lipu. Kõige populaarsemad on Nissi rand, Limanaki sadama rand ja New Golden rand. Rannahooaeg kestab maist oktoobrini.

Что посетить?

Кафе, бары, рестораны и клубы, где почти каждую ночь играют знаменитые ди-джеи со всего мира, концентрируются в районах Louka Louka и Grigoriou Afxention, вокруг центральной площади. Здесь же находится и множество магазинчиков, с очень симпатичными сувенирами. На площади в центре города, несколько раз в неделю проходят бесплатные концерты под открытым небом. Это хорошая возможность увидеть национальные кипрские танцы, в том числе и знаменитый танец со стаканами. Фестивали и праздники проводятся регулярно. Большой популярностью у туристов, особенно тех, что приезжают с детьми пользуется луна-парк, Музей морской жизни и тематический аквапарк WaterWorld (один из крупнейших в Европе). В 10 минутах езды от центра города находится самое красивое место острова – мыс Греко. В самом городе нужно посетить монастырь (XVI в.) с тихим внутренним двориком. Венецианцы возвели его около построенной в скале церкви (XIII-IX вв.). Народный музей интересен коллекцией доисторических орудий.

Reisid Ayia Napa:

Ayia Napa
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy