;

Riigid ja kuurordid - Fethiye | TUI.EE

Huvitavad faktid Fethiye kohta:

Kirjeldus


Üks vaiksemaid kuurorde Türgis - Fethiye on kuulus oma rahuliku mere ja kaunite mägede poolest, mis on kaetud männimetsaga. Kaasaegne linn saab alguse iidsest sadamast Telmes, mis pärineb 5. sajandist eKr. Ühel ajal külastasid seda Makedoonia Alexander ja Nearh ning linn omandas oma praeguse nime 1934. aastal kartmatu piloot Fethiy Bey auks.

Reisimine Fethiyesse sobib neile, kes eelistavad liivarandu. Kaugel merel kulgeb lai liivane luide, luues lahe, mis on kaitstud  külmade tuulte ja hoovuste eest ning kus saab ujuda isegi talvel. See lai liivase rannaga poolsaar, kannab nime Turtle Island, kus elab rohkesti kilpkonnasid.

Puhkamine Fethiyses meeldib aktiivse puhkuse harrastajatele. Ideaalne koht õhulendudeks on Oludenizi laguun - sinine laguun.

Fethiye ekskursioone hindavad turistid, keda huvitab ajalugu ja arhitektuur: kalmistud, Tlos ja Xanthose iidse linna varemed, Amintosi haud ja väljakaevamistel leitud põnevad muuseumi eksponaadid.

Peamiste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad ka Lycia mägede nõlvadel asuvad varemed, kus on näha palju iidseid Lycia haudasid, 2. sajandist säilinud teatrit, kus korraldatakse kontserte ka tänapäeval, samuti 15. sajandi Knighti loss, mis asub samast teisel pool.

Kohalikest restoranidest soovitame Yacht Restaurant, Pasa Kebap ja Cennet Parki, mis on tuntud mitte ainult oma suurepärase köögi, vaid ka nende suurepäraste vaadete poolest. Tagasi Fethiye on ujuv restoran, Bonsuar Joysen, mis sõidab igal õhtul muuli äärest välja umbes  kell 20.
 
Kõige populaarsem tantsuklubi on "Lykia Disco", mis asub Jalise kvartalis.
 

Расположение

60 км от международного аэропорта Даламана.

Развлечения и спорт

Вы можете совершить полет на параплане (параглайдинг), наблюдая красивейшую панораму побережья от пляжей Патары до Даламана с разбросанными по морской глади островками и даже легендарный греческий остров Родос. Также к вашим услугам: рафтинг (спуск по горной реке), джип-сафари (езда по горным дорогам), дайвинг (подводное путешествие) и прогулки на яхтах.

Экскурсии

Олюдениз (Мертвое море) - одно из самых известных и красивейших заповедников Турции Посетите античные города Эфес, Тлос. Дальян. Вы увидите загадочные гробницы древней Ликии. К вашим услугам также грязелечебница под открытым небом, купание в озере Кёйджеиз, пляж черепах Истузу. Каньон Саклыкент (затарянный город). Прогулка на яхте с посещением 12 островов, в том числе острова Клеопатры и Пиратского острова.

Reisid Fethiye:

Fethiye
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy