• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Andorra | TUI.EE

Huvitavaid fakte Andorra kohta:

Kirjeldus

Andorra on suhteliselt väike, kuid küllaltki  tuntud suusakuurort, mis asub samanimelise kääbusriigi territooriumil. Siin on palju erineva pikkusega ja kaldenurgaga  suusaradu. Tänu sellele on puhkus Andorras nõutud nii professionaalsete suusatajate kui ka tavaliste turistide seas, kes soovivad vahelduseks liivarandadel päevitamisele veeta oma puhkus talisporti harrastades.
 

Asukoht

Kuulus suusakeskus asub Ida-Püreneede lõunaosas. Prantsusmaa ja Hispaania naabrusesPrantsuse piirini on Andorrast 60 km, , Hispaaniasse - 65 km . Väike vürstiriik asub 1,2 km kõrgusel merepinnast veerohke Valira jõe vesikonnas. Igalt poolt ümbritsevad kuurorti mäed pakkudes  kaunist vaatepilti.
 

Kliima

Andorra ilm on üsna muutlik, mis tähendab, et ilmastikutingimused  võivad erinevatel kõrgustel  ja mäenõlvade külgedel oluliselt erineda.
Geograafiliselt paikneb kuurort subtroopilise mägipiirkonna alas, mida iseloomustavad päeva jooksul suhteliselt kõrged temperatuurid ja öösel väikesed külmakraadid. Keskmine ööpäevane õhutemperatuur kõrghooajal on +4 ... +7° С. Tänu öistele külmadele on  kõrgemal asuvad suusarajad kaetud korraliku lumega, mille paksus on 50 cm kuni 3 meetrit.
Samas aga all orgudes püsib keskmine temperatuur vahemikus  +20 ... 23° C. Tänu sellele säilib lopsakas rohelus koos kirevate lilleõitega ka talvekuudel.
 

Meelelahutus ja sport

Sporditurismi arendamise algusaegadel oli Andorras viis  peamist laskumisrada: Pal, Arinsal, Soldeu-El Tarter, Ordino-Arcalis, Pas de la Casa-Grau Roig. Viimastel aastatel on tekkinud juurde kaks suusakeskust: GRANDVALIRA, kuhu kuuluvad Soldeu, El Tarter, Canillo, Encamp, Pas de la Casa, Grau Roig ja  Prantsusmaa sektor Portes de Neiges ja VALLNORD, kus on Pal, Arinsal ja Ordino-Arcalis. GRANDVALIRA-l on ühtne tõstukite süsteem, samas kui VALLNORDil on ühine suusapass, siis  keskuse kaks osa Pal-Arinsal ja Ordino-Arcalis ei ole ühendatud.

​Kui soovite saada maksimaalse suusaelamuse, siis tasub külastada kõiki Andorra suusakeskusi, soetades ,  suusapassi „Super Ski-pass”. Erineva raskusastmega rajad, mille kogupikkus on 281 km, sobivad nii algajale kui professionaalile.  Teid teenindavad 105 suusatõstukit, mis viivad  mäkke kuni 142 245 inimest tunnis.

Eksperdite sõnul  ei jää Püreneede suusarajad oma kvaliteedi poolest alla kuulsatele Alpi radadele. Kõik rajad  on tähistatud ning  varustatud märgiste ja kaugusmärkidega lisakskaitstud turvataraga. . Igal aastal tehakse juurde uusi radasid ning paigaldatakse vajalikke  – tool- ja köistõstukeid.

Lisaks suusatamisele on Andorras ka muid põnevaid tegevusi. Canillo linnas on Palau de Geli jäähall ja sisebasseinidegaspordikeskused. Lisaks veel  Caldea termid, Ordino bowlingu spordi- ja meelelahutuskeskus ning eelmisel aastal avatud uus SPA keskus Soldeus - Sport Wellness Mountain SPA.
 

Lumelauasõit

​Lumelauasõit  on ilmselt kõige kiiremini arenev  talispordiala, mille harrastajate arv kasvab hoogsalt.  Andorras on olemas kõik, mida vajate lumelauaga laskumise õppimiseks ja lumelauasõiduks. Vastupidiselt levinud arvamusele on see sport jõukohane  mitte ainult noortele, vaid igas vanuses inimestele. Igaüks, kes on kunagi lumelauale astunud ja  mõned liigutused teinud, saab unustamatu elamuse. Kõikides Andorra suusakeskustes tegeletakse teiega individuaalselt, valmistades  just teile sobivaid radu, hüppesoorituse kohti,  renne.

Lisainfo

Andorra pealinn on Andorra la Vella. Lähimad  lennujaamad: Barcelona (Hispaania) - 200 km, Reus (Hispaania) - 195 km, Toulouse (Prantsusmaa) - 170 km.
Schengeni viisasid väljastatakse Hispaania ja Prantsusmaa konsulaatides.

Apres-ski baar

​Üle 60 restorani ja baari; rahvusköögi restoranid Borda; Caldea termid; Sport Wellness Mountain SPA; Jäähall Palace Palau de Gel; ökopark "Naturlandia"; rohkem kui 2000 kauplust; ekskursioonid Hispaaniasse ja Prantsusmaale.

Ski-info

​Radade kogupikkus: 300 km, laskumiste kõrgus: 1 550 - 2 640 m (keskused: Grandvalira ja Vallnord) Radade arv: 178 3 lumeparki, 2 bordercrossi rada, 6 tsooni freeride`i jaoks, 6 tsooni freestyle`i jaoks, suusatõstukeid: 111; jõudlus : 156 390 inimesttunnis, Suusatõstukite tööaeg: 09:00-17:00, Lumehooldus: 1 482 lumekahurit (40% kattuvus).

Suveniirid ja ostud

​Iseenesestmõista paeluv turistide tähelepanu eelkõige traditsiooniline Hispaania vein, mida villitakse stiilsetesse anumatesse.  Toidukaupadest hindavad turistid Hispaania juustu ja katalaani vorste.
Meestele pakuvad huvi  Hispaaniapäraselt väärismetallist  kaunistatud  noad .

Transport

Andorras toimib  ühistranspordina bussiliiklus, mis on korraldatud arvestades suurt turistide hulka. Bussid peatuvad ka suusatõstukite
Andorra ühistranspordi hind sõltub reisi pikkusest. Keskmine hind on umbes 4 eurot. Teadmiseks kõigile suusatajatele  et bussisalongi suusavarustusega ja suuremahulise käsipagasiga sisenemine on keelatud.. Suusad, lumelauad ja kohvrid tuleb paigutada selleks ettenähtud pagasiruumi.
 

Vaatamisväärsused

Andorra Vürstiriigi ja selle ümbrusesse  on koondunud suur hulk Hispaania  ajaloo- ja kultuurimälestisi. Kohalikud reisijuhid soovitavad autohuvilistel külastada  Joan Marti 64  asuvat autode muuseumi, kus näitusesaalides saab vaadata ainulaadseidretroautosid.. Muuseumihoone ühes saalis on eksponeeritud  üle saja  erineva jalgratta mudeli.
Ajaloo huvilisi ootab ees  kindluse Casa de la Val seinte avastamine.. Suursugust ehitist  kasutati Andorra parlamendi peamise asukohana, hiljem vanglana ning uuemal ajal hotellina. Praegu hoitakse seal Vürstiriigi vappi  ja lippu.
 

Reisid Andorra:

Grandvalira
Grandvalira on Püreenede suurim mäesuusakeskus kuhu kuuluvad suusakuurordid: Soldeu, El Tarter, Canillo, Encamp, Pas de la Casa , Grau Roig ja prantsuse piirkond Portes de Neiges. See on ainuke Püreenede mäesuusakeskus, kus töötab mitu lumeparki.
Vallnord
Vallnord ühendab kahte keskust Pal-Arinsal ja Ordino-Arcalis. Mäesuusakekuses on kokku 91 erineva raskusastmega rada. Keskuse maa-alal asub Anrorra kõrgeim mäetipp Koma-Pedrosa (2942 m), mida peetakse piirkonna tuntuimaks vaatamisväärsuseks.
Andorra
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy