• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Bulgaaria | TUI.EE

Huvitavad faktid Bulgaaria kohta:

Asukoht


Bulgaaria asub Euroopa kaguosas. Põhjapoolt piirneb Rumeeniaga, läänes Serbia ja Makedooniaga, lõunas Kreeka ja Türgiga ning idapiir kulgeb piki Musta merd.

Ekskursioonid


Ajaloohuvilistele pakutakse mitmesuguseid ekskursioone Bulgaaria erinevatesse linnadesse: muuseum-linn Nesebr, iidne Bolgaaria pealinn Veliko Tõrnovo, üks maailma kultuuripärandi pärlitest Kotel, suuruselt teine linn Plovdiv, ainulaadsete veemuuseumitega Varna.

Madara
Samuti soovitame külastada Madara küla, kus asub UNESCO kaitse alla kuuluv Euroopas ainulaadne kalju ning maailmakuulus Rooside Org.
Veinigurmeedel on võimalus osaleda veinide degusteerimisel, kus saab maitsta parimaid veine ning kohapealt ka kaasa osta.

Loodushuvilised saavad valida erinevate matkaprogrammide vahel. Soovijad saavad külastada rahvusparke, looduskaitsealasid, kus saab näha Punasesse raamatusse kantud harudlasi taimi ja loomi. Rahvakunsti ja rahvusköögi  austajatele soovitame käia Bulgaaria külaelu tutvustaval ekskursioonil.
Teie ees avaneb kohaliku külaelu argipäev koos rahvuslike kommete ja tavadega. Kindlasti proovige erinevaid traditsiooniliselt valmistatud roogi, nautige ehtsat veini ning tehke üks lustlik sõit eeslivankriga.

Õhtu jätkub meeleoluka rahvakunsti kavaga, kus saab kuulda kauneid viide  ning näha kirevates rahvarõivais tantsijaid. Eriti vaatemänguline on tants sütel.
Maitsvaid rahvusroogasid pakutakse Teile ka mägedes ja metsaradadel kulgeval maasturimatkal, mis kulgeb läbi  Kamtsia looduskaitseala, kus lisaks maasturisõidule saate sõuda paadiga. Retke lõpus ootab Teid unustamatu rahvusköögi õhtusöök koos rikkaliku joogivalikuga.
Üks põnevaimaid ekskursioone nii lastel kui täiskasvanutele on Piraadi kruiis, mis toimub tõelisel piraadilaeval. Saate osaleda tõelises merelahingus, pärast mida pakutakse kehakinnituseks sütel küpsetatud kala koos klaasi külma õlle või kohaliku veiniga.
Lisaks saate igast Bulgaaria kuurordist sooritada põneva ühe- või kahepäevase ekskursiooni Istanbuli. Talvel on eriti nõutud ekskursioonid lähedalasuvatesse kloostritesse.

RaviKui Teie peamiseks Bulgaaria reisi eesmärgikson tervise parandamine või taastusravi, siis olete õigel teel.
Bulgaarias on niivõrd palju taastusravi võimalusi, et siit saate abi igal juhul, mida Teie raviarst Teile ka ei soovitaks.
Parimad ravikuurordid Bulgaarias on Hisaria, Velingrad, Kiustendil, Bankja, Sandanski, kus saate korralikku ravi parimate arstide hoole all. 
Üks suurimaid ravikeskusi asub Albena piirkonnas. Siinses õhus on palju soola, osooni , broomi, kaltsiumi ja joodi. Kuurordi teenuste nimekirjas on üle 150 erineva raviprotseduuri.

Mudaravi pakutakse ja neljatänihotellis  Sandanski, SPA keskuses Augusta, hotellis Sveti Georgi ning rehabilitatsioonikeskustes  Bania, Pomorje, Kiustendil.
 Oleme veendunud, et Bulgaaria on üks kaunemaid, vanemaid, huvitavamaid ning kultuuririkkamaid riike, mis üllatab Teid oma erakordse külalislahkusega.

Kuurordid


Nautige päikest!

Lõunarannik. Kohalikud kuurordid on tuntud imeilusate lahtede, uute kuid soodsa hinnaga hotellide poolest.​
  • Päikeserand- madala veega  kaarjas lai liivarand pikkusega 10 km sobib suurepäraselt perepuhkuseks.
  • Pomorje on mudaravikuurort, mis asub Soola ja Primori järvede vahel, kus asub palju teisi ravikuurorte.
  • Primorsko asub  poolsaarel Strandza mäejalamil. Lisaks rannapuhkusele saab sportida ning käia veeparkides
  • Nesebr on hubane kuurort ülipuhta rannaga, mis sobib perepuhkuseks. Lisateenusena pakutakse põnevaid ekskursioone tutvumaks ajalooliste vaatasmisväärsustega.
  • Sozopol ― kuurort ühendab endas iidseid mälestisi, suurepärast randa ning vilgast ööelu.
Põhjarannik pakub parimat puhkust Bulgaarias. Edukalt arenenud turismipiirkonnas on mahe kliima, vapustavad merevaated, lopsakas rohelus. 

 
  • Kuldsed liivad on paljudele tuntud kuurort, kus rannapuhkus on ühendatud aktiivse vabaajaveetmisega, mis sobib ka perepuhkuseks.
  • Püha Konstantin ja Elena on käänulise rannikualaga ja vaiksete lahtedega vaikne kuurort, kus asub tervendav mineraalvete park.
  • Riviera on parkidest ja mineraalvee allikatest ümbritsetud igati tänapäevane kuurort.
  • Albena asub Musta mere lahes. Kullakarva rannaliiv sügavsinise mere taustal rõõmustab silma ja kosutab meeli.

Mäesuusahooaeg  Bulgaarias kestab detsmbri keskpaigast kuni mörtsi lõpuni. Tuntuimad talvekuurordid on Bansko, Borovets, Pamporovo ja Dobrinishte. 

Bansko. Ida Euroopa kõige põhjapoolsem kuurort asub Pirini mäeaheliku jalamil. 
Hooaeg kestab detsmbrist maini. Suusasõstuk asub kesklinnast  vaid pooleteise kilomeetri kaugusel.Suusakeskussse käivad tasuta bussid. Püsiva lumekatte paksus on keskmiselt 2 meetrit.

Borovets on Bulgaria vanim ja suurim mäesuusakeskus, kus on kõige rohkem punaseid ja siniseid radasid. On olemas kak kaks lumelaua harrastamise ala. Valdav osa hotellidest asub kuurordi keskuses. kord nädalas korraldatakse öine suusakarneval, kus iga mäesuusataja hoiab käes tõrvikut.
Pamporovo asub  Rodopi  mägede keskel  Snežanka. mäe jalamil. See on kõige lõunapoolsem ja päikeselisem kuurort ning seetõttu suushooaeg lõpeb siin juba märtsis. 

  Dobrinishte on väike linnake, mis asub  Pirin, jalamil  810 meetrit merepinnast. See imeline Bulgaaria nurgake on tuntud oma maalilise Alpi looduse, korralike mäesuusaradade ning ravivee allikate poolest.

Pealinn

Sofia

Keel


Riigi ametlik keel on bulgaaria keel ( kirillitsa tähestik). Suvituspiirkondade klienditeenindajad räägivad vene, inglise ja saksa keelt.

Kliima


Soe suvi, pikk ja päikeseline sügis, lumerohke talv mägedes ja lühike soe kevad. Keskmine õhutemperatuur juunis ja septembris + 26 C,  juulis ja augustis + 27, + 28 C. Talvel aga -2 kuni + 2 C. Rannahooaeg algab mai teisest poolest ning kestab poole septembrini. Keskmine veetemperatuur on suvel +23 kuni +25 C.

Religioon

Valdav religioon Bulgaarias on õigeusk.

Aeg lühidalt

UTC+03:00

Kas teadsite, et


- Bulgaarias toodetakse  80% maailma roosiõlist, mida kasutatakse kosmeetika ja parfümeeriatööstuses.
- Bulgaarial on enam kui 6000 aastane veinitootmise traditsioon
- Bulgaarias asub üle 530 ravivee allika ning ravisool on abiks ligi 100 haiguse puhul

Veel huvitavat:

- ainult bulgaarlased raputavad pead nõusoleku märgiks, samas kui igal pool mujal maailmas peetakse seda eituse väljenduseks
- juhul, kui kohalik elanik soovitab Teil liikuda paremale, siis see tähendab, et jätkake kulgemist otse

Territoorium

Pindala on 110 993,6 ruutkilomeetrit

Rahvastik

Bulgaarias elab ligi  7,6 miljonit. inimest:  85% -bulgaarlased , umbes  9%-türklased, ülejäänud rahvaarvust moodustavad mustlased, armeenlased, kreeklased jt. 

Köök

  Bulgaaria köök on lihtne, kuid samas väga mitmekesine. Eriti palju on liha valmistamise viise: juurviljadega küpsetatud , bulgaaria kotletid, viinamarjalehes küpsetatud liharull. Soovitame maitsta ka kohalikke suppe. Näiteks väga maitsev on külmsupp tarator, mis on valmistatud naturaalsest jogurtist ja värskest kurgist.

Suveniirid ja ostud

Suveniiriks tuuakse Bulgaariast sageli juba ammustest aegadest väikestes puupudelikestes kuulsat roosiõli, mis on valmistatud Rooside orus kasvavatest roosidest. Samuti on populaarsed rahvusliku tikandiga linased laudlinad ja linikud, keraamika , mitmesugused hõbedast ja merekarpidest valmistatud esemed ja ehted. Söödavad kingitused on brõnza, roosimaiustused ning loomulikult veinid: Marvud, Gamza, Cabernet Savingion ning bulgaaria brändi- rakia.

Valuuta


Bulgaaria leev. 1 leev= 100 stotinkat. Valuutat on kõige turvalisem vahetada pankades või hotellides. Pangad töötavad argipäeviti reeglina 9.00-12.00 ja 13.00-17.00. Mõned pankade osakonnad, mis töötavad kuurortides on avatud kell kuni  21.00 või 22.00 ning harukontorid on avatud ka nädalavahetustel. 

Reisid Bulgaaria:

Bansko
Maaliline Bansko linnake asub Pirini mäestiku jalamil. Kõikjal on rahulik ja õdus: väikesed kivimajakesed, sepistatud aknavõred, munakivisillutisega tänavad. Lisaks on Bansko kõige mainekam suusakuurort mitte ainult Bulgaarias, vaid kogu Ida-Euroopas. Suusaradade kogupikkus on 75 km.
Borovets
Borovets on suurim ja vanim mäesuusakeskus, kus on olemas kõik vajalik talvepuhkuseks: erineva raskusastmega rajad, suurepärane teenindus, huvitavad päevased ja õhtused meelelahutused. Iga nädal toimub Borovetsis öine tõrvikutega laskumine.
Pamporovo
Pamporovo on Euroopa kõige lõunapoolsem ja Bulgaaria kõige päikesepaistelisem mäesuusakuurort, mis sobib suurepäraselt algajatele mäesuusatajatele, murdmaasuusatajatele ning samuti kõigile neile, kes soovivad lihvida meisterlikkust laugjatel ja laiadel radadel. Pamporovo mäesuusakool on üks Euroopa parimaid..
Burgas
Lõunarannik- see on maalilised lahed ja abajad, puutumata loodus, tänapäevased kuurordid ja omanäolised ajaloolised väikelinnad.
Obzor
Bulgaaria põhja- ja lõunaranniku vahel keskel asub uhkeldab ainulaadse mikrokliima ja laia, seitsme kilomeetri pikkuse rannaribaga piirkond, mis on piiratud mägede ja metsadega. Puhkamine on siin rahulikum ja mõõdukam kui kärarikastes kuurortlinnades.
Varna
Bulgaaria põhjarannik on suurepärane puhkuse veetmise koht. Siin on lopsakas taimestik ja maalilised maastikud, rahulik puhas meri ning imepeen kullakarva liiv. Lisaks on põhjarannikul rohkesti mineraalveeallikaid ning ajaloolisi vaatamisväärsusi.
Bulgaaria
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy