• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Pomorie | TUI.EE

Huvitavad faktid Pomorie kohta:

Kirjeldus

Üks Bulgaaria tervisekuurortidest - Pomorie - on iidsetest aegadest kuulus ainulaadse tervendava muda poolest. Kuurort asub maalilisel kivisel poolsaarel, 20 km kaugusel Päikeselisest rannast ja 10 km kaugusel Burgasest. Pomoriet ümbritsevad soolajärved - Väike soola- ja Pomorie järv, mille vahel asuvad  sanatooriumid.

Retke Pomories ostavad ennekõike need, kes soovivad saada mudaravi. Suudmejärvest saadud muda sisaldab palju kasulikke aineid, millel on inimkehale kasulik mõju. Seda kasutatakse erinevate haiguste raviks.

Esimene Pomorie mudaravila avati 1902. aastal, nüüd areneb siin aktiivselt spaaturism. Reisid Pomorie'sse on väga populaarsed. Ravi saab läbiviia otse hotellis.

Lisaks on siinne meri väga puhas, kuurort on korduvalt saanud keskkonna puhtuse eest Sinilipu.

Linna vaatamisväärsuste hulka kuuluvad soolamuuseum,Issanda muutumise kirik ja Püha Jüri  õigeusu klooster, aga ka elamupiirkond Pomorie vanad majad.

Kuurordis korraldatakse sageli erinevaid kontserte, luuleõhtuid ja teatrietendusi.

Siin puhades võite Pomorie veinikeldris degusteerida veine, purjelaeva rentida, purjelauasõitu teha  või kalastada.

Rand

​Enamikus kuurordi ja selle lähiümbruse randades on tume hallikas liiv, mis sisaldab rohkesti rauda, ​​mangaani ja magneesiumi ning on kasulik lihasluukonna raviks ja taastumiseks.

Reisid Pomorie:

Pomorie
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy