• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Sozopol | TUI.EE

Huvitavad faktid Sozopol kohta:

Kirjeldus

Sozopol asutati aastal 610 eKr. Kreeka kolonistid väikesel kivisel poolsaarel, Bourgasest umbes 30 km lõuna pool.

Puhkus Sozopolis meeldib loomingulistele inimestele, keda köidab selles kuurortlinnas valitsev eriline õhkkond: vanad majad punaste katustega, kaunid kirikud, kitsad munakivitänavad, mis on kaetud viinamarjade ja viigimarjade rohelusega, maaliline sadam, liivarannad ja fantastilised vaated merele - mis võiks olla romantilisem?

Retked Sozopolisse meeldivad kindlasti loodusesõpradele: Ropotamo jõe suudmes (Sozopolist 20 km kaugusel) on looduskaitseala ning jõge ennast võrreldakse sageli Amazonase jõega. Tihedalt võsastunud looduslike viinamarjade ja luuderohuga, kaldad on tõelised džunglid, jumalikud liiliad kaunistavad veepinda, siin võib näha haruldasi linde, vaadata kilpkonni, enamik siin leiduvaid haruldasi taimeliike on kantud Punasesse raamatusse.

Kui ostsite  reisi, on kõigepealt tutvuge maalilise vanalinnaga, mis on UNESCO kaitse all. Kõik on siin ilus: Bulgaaria riikliku taassünni templid, vanad majad, linnuse müüri varemed. Püha Georgi tempel püstitati varajase kristliku basiilika kohale XIX sajandi esimesel veerandil. Tema marmorist altar kuulus varem iidsele templile, mis ehitati Thraakia pühamu kohale aastal 330!

Teine kohalik vaatamisväärsus on Püha Neitsi kirik, mis on ehitatud XV sajandil ja asub Sozopolist 1 km kaugusel Püha Ivani saarel, mis on  Bulgaaria suurim Musta mere saar. Saarel tehakse pidevalt arheoloogilisi väljakaevamisi ning 2010. aastal avastati siin Püha Ristija Johannese säilmed. Väärtuslikku reliikviat hoitakse nüüd Sozopoli enda Püha Cyrili ja Metodiuse kirikus.

Reisid Sozopol:

Sozopol
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy