• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Varna | TUI.EE

Huvitavaid fakte Varna kohta:

Kirjeldus

Lõunapoolt  Balkani mäestikuga eraldatud  Bulgaaria põhjarannik on suurepärane koht lõõgastumiseks. Lisaks on põhjarannikult pärit mineraalvesi ainulaadne oma tervendavate omaduste poolest,
 

Kuurordid

Põhjaranniku kuurordid asuvad Varna rahvusvahelisest lennujaamast põhja pool: Golden Sands, Albena, St. Constantine ja Elena jt. 

Golden Sands on põhjaranniku pärl.  Kuurort asub Varna linnast 18 km kaugusel kauni looduspargi territooriumil, kus on palju restorane, baare ja ööklubisid, kasiinosid, spaakeskusi.
Sportimiseks ja veemängudeks on piiramatud võimalused, sealhulgas on kohapeal
üks ranniku suurimaid veeparke  koos basseinide, kaldteede ja jugadega.
Ajalooarmastajatel on huvitav külastada iidset Ristija Johannese kabelit, samuti XII sajandil rajatud kuulsat õigeusu kaljukloostrit Aladzha (4 km kaugusel kuurordist), mis kunagi oli erakute eluase..

Albena kuurordikompleks asub Varna lennujaamast 40 km põhja pool, Baltata looduskaitseala kõrval, mille territooriumil täheldatakse haruldast loodusnähtust: otse mererannikul kasvavat liaani-metsa. Peenikese kuldse liivaga rand on 5 km pikk ja 150 m lai ning piirneb lopsaka ranniku rohelusega.

Enamiku Albena hotellide külalised saavad kuurordi rannas tasuta 2 lamamistooli ja päikesevarju toa kohta. Rannas on avalikud raamatukogud ja mõned päikesevarjud on varustatud seifidega. Albena külastajatele on rannas saadaval tasuta WiFi-kiirus 1 Mbps. Albena maa-alal on palju restorane ja kohvikuid ning sportimisvõimalused on peaaegu lõputud. Jalgpalli, võrkpalli, tennise, ratsaspordibaasi sisustatud mänguväljakud; rannas saab nautida veesuusatamist, sõudmist, purjelauasõitu.
Kuurordis on sukeldumiskeskus. Õhtuti pakuvad paljud diskorid ja baarid  meelelahutust Kuurordis pööratakse erilist tähelepanu lastele, neile korraldatakse erinevaid üritusi. Albena veepark kuulub 20 parima veekeskuse hulka Euroopas (vastavalt TripAdvisor-i hinnangule). Ja vaid mõne kilomeetri kaugusel Albenast asub iidne Balchiku linn (asutatud V sajandil eKr), kus asub Rumeenia kuninganna Maria elukoht ja kauneim botaanikaaed.

Kuurordikompleks Püha Konstantin ja Elena on vanim Bulgaaria rannikul. Asub Varnast 9 km kaugusel, rohelisel metsaalusel alal sajandivanuste mändide keskel. Paljud hotellid avavad balneoloogilisi keskusi oma mineraalveeallikatel. Külalistele pakutakse ravimtaimede ja mudaravi baasil  erinevaid kehakaalu langetamise ja stressi leevendamise programme.

Kuurordi peamine vaatamisväärsus on vana kabel. Kunagi oli see osa  St. Constantine and Heleni kloostrist, mis andis nime kaasaegsele turismikeskusele. Huvitav on külastada ka Evskinogradi valitsuse residentsi, mis asub kompleksi läheduses.

Kliima

Selle piirkonna kuurortide selge eelis on pehme kliima. Liigset kuumust pole peaaegu üldse ja ranniku kosutav meretuul, isegi juulis ja augustis, pehmendab suvesoojust.

Rannad ja ujumise hooajad

Peaaegu kõik põhjaranniku rannad on liivased, laugja põhjaga, mis on eriti oluline, kui puhkate lastega. Randade laius ulatub mõnikord 150 m-ni. Ujumishooaeg kestab mai teisest poolest septembri lõpuni.

Reisid Varna:

Albena
Bulgaaria üks suurimaid kuurorte Albena avati 20. sajandi 70. aastatel Baltata kaitseala territooriumil. Selle imeline kuldne liivarand, 3,5 km pikk ja 150 m lai, piirneb suurepärase ranniku taimestikuga. Ja ökoloogilise puhtuse eest saab Albena rand igal aastal Sinilipu auhinna.
Chaika Area
Chaika piirkond koos Kabakum rannaga asub suure Musta mere kuurordi Golden Sands lähedal ja ulatub piki rannikut Riviera kuurordikompleksist kuni Sunny Day kuurordini. Siinsed turistid saavad majutust osta odavates mini-hotellides või privaatsetes villades, aga ka arenenud infrastruktuuriga kaasaegsetes korterikompleksides.
Golden Sands
Riviera
St. Constantine and Helena
Bulgaaria vanim kuurort - Püha Konstantin ja Elena - asub imelise pargi territooriumil, 8 km kaugusel Varnast ja 10 km kaugusel Golden Sandsist. 2008. aastal tähistas selle riigi vanim mereäärne kuurort oma sajandat sünnipäeva! Ekskursioonid Püha Constantini ja Elena kuurorti sobivad kõige paremini rahulikuks puhkuseks.
Golden Sands
Varna
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy