• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Larnaca | TUI.EE

Huvitavad faktid Larnaca kohta:

Kirjeldus

Kuulus Küprose kuurort - Larnaca asub kagurannikul, umbes 70 km kaugusel Limassolist. Linna näoks on Finikoudise rannaäärne, mis on kuulus oma palmipuude ridade poolest.

Linna vana osa on väga maaliline ja vaatamisväärsuste poolest rikkalik ning Larnacast ida pool on uus turismipiirkond koos mugavate hotellidega, mis on ehitatud suurepäraste liivarandade vahetusläheduses.

Larnacal on transpordiühendus Nicosia, Limassoli, Ayia Napaga. Bussiga saate turismipiirkonnas asuvatest hotellidest kesklinna.

Reisimine Larnacasse on väga populaarne kogu maailmas, sealhulgas huvitavate vaatamisväärsuste suure arvu tõttu. Püha Laatsaruse kirik ehitati 17. sajandil. Algne kirikuhoone ehitati 9. sajandil Püha Laatsaruse haua peale, just selle Laatsaruse, kelle Kristus surnust üles äratas. Tema haud on tänapäevani alles kiriku all.

Ekskursioonid Larnacas annavad võimaluse külastada fööniklaste linnriiki - Kitioni, samuti Küprose kõige vanemat vaatamisväärsust - Khirokitiat. Kuulsad iidsed asulad pärinevad neoliitikust (7000 - 6000 aastat eKr)

Kuulus Panagia Angeloktisti kirik, mille ehitasid legendi järgi inglid ise 11. sajandil. Kiriku peamine tunnusjoon on unikaalne värvimosaiik, mis on pärit Bütsantsi ajastu algusest. See kirik asub Larnaca lääneosas.

Üks moslemimaailma austusväärsemaid pühapaiku on Tekke Hala Sultani klooster, mis asub 4 km kaugusel Larnacast Soolajärve kaldal. Legendi järgi on siin Muhammedi emaliinipidi tädi säilmed. Lefkara küla on kuulus Küprose traditsioonilisele rahvakunstileosa pitsikudumise kunstiga. Puhkus Larnacas sobib sukeldumise harrastajatele, sest siin on mitu laevavrakki.

Kuurordid

Kolmeteistkümnendal sajandil eKr oli Larnaca asemel oluline fööniklaste sadam ja elav vasekaubanduse punkt, Kition. Täna on Larnaca suuruselt kolmas linn Küproses ja võluv Vahemere kuurort. Odavaks perepuhkuseks on kõik tingimused. Mitte nii kaua aega tagasi ilmus Larnaca ida poole uus turismipiirkond, kus hotellid ehitati otse lahe liivarandadele. See koht on õitsev, kus on avatud baarid, restoranid ja klubid. Kuurordil on üllatavalt sõbralik õhkkond. Ja isegi kui sa lõõgastud ilma kaaslasteta ei pea uutest tutvustest puudust tundma. Larnacast on mugav reisida üle kogu saare Kreeka osa ja vaadata selle vaatamisväärsusi ning teha merereise.

Пляжи и купальный сезон

Пляжи Ларнаки – песчаные и галечные. Самый популярный песчаный пляж – находится в самом центре, рядом с набережной Финикудес. Купальный сезон продолжается с мая по октябрь.

Mida külastada?

Larnaca on kuulus oma datlipalmidest rannaaleedega, kus on alati rohkelt jalutajaid. Linnas on palju kohvikuid, baare ja restorane. Larnaca kõige suuremaks vaatamisväärsuseks peetakse IX sajandil rajatud püha Laatsaruse õigeusu kirkut, mis vastavalt pärimusele on ehitatud pühaku matmispaigale. Kitioni arheoloogilised leiud säilitatakse Larnaci muuseumis.

Väiksem muuseum asub Larnaca 1625. aastal rajatud kindluses, mis koloniseerimise perioodil toimis briti vanglana. Ekskursioonide teekond suundub läbi Kiti, kus asub Panagia Aggeloktisti kirik , mille pärimuse kohaselt ehitasid inglid. Linna vaatamisväärsuseks on türklaste rajatud kindlus, töötav tegutsev mošee Tell El Kebir ning 2 km kaugusel linnast asuv sildveejuhe. Põnevat väljapanekut keraamikast, klaasist, riietusesemetest, mööblist ja relvadest saab näha Pieridese muuseumis, mis asub XIX sajandi villas.

5 km kaugusel Larinacist on Soolajärv. Talviti saabuvad siia roosade flamingode parved. Järve kaldal asub tähtsuselt kolmas XIX sajandist pärinev islami pühamu- mošee Hala Sultan Tekke.

Samuti asub Larinaca lähistel saare vanim klooster- Ristilöömise Mägi. Ilmtingimata külastage maalilisi Lefkara külakesi, mis on kuulsad käsitööna valmistatud imelise pitskoega ning Kornost, kus hoitakse iidsed keraamikakunsti saladusi. Nagu kõik Küprose elanikud jumaldab ka Larnaca rahvas igasuguseid pidustusi. Laulude, tantsude ning veevõistlustega tähistatakse Ülemaailmse veeuputuse päeva. Igal pühapäeval maist oktoobrini toimuvad rannaalal vabaõhukontserdid. Sukeldujatele on varuks eriline üllatus- 80.ndatel aastatel rannikuvetes uppunud laev.

Asukoht

Larnaca asub Küprose kagurannikul.

Reisid Larnaca:

Larnaca

Kuulus Küprose kuurort - Larnaca asub kagurannikul, umbes 70 km kaugusel Limassolist. Linna näoks on Finikoudise rannaäärne, mis on kuulus oma palmipuude ridade poolest.

Larnaca
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy