• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Larnaca | TUI.EE

Huvitavad faktid Larnaca kohta:

Kirjeldus

Kuulus Küprose kuurort - Larnaca asub kagurannikul, umbes 70 km kaugusel Limassolist. Linna näoks on Finikoudise rannaäärne, mis on kuulus oma palmipuude ridade poolest.

Linna vana osa on väga maaliline ja vaatamisväärsuste poolest rikkalik ning Larnacast ida pool on uus turismipiirkond koos mugavate hotellidega, mis on ehitatud suurepäraste liivarandade vahetusläheduses.

Larnacal on transpordiühendus Nicosia, Limassoli, Ayia Napaga. Bussiga saate turismipiirkonnas asuvatest hotellidest kesklinna.

Reisimine Larnacasse on väga populaarne kogu maailmas, sealhulgas huvitavate vaatamisväärsuste suure arvu tõttu. Püha Laatsaruse kirik ehitati 17. sajandil. Algne kirikuhoone ehitati 9. sajandil Püha Laatsaruse haua peale, just selle Laatsaruse, kelle Kristus surnust üles äratas. Tema haud on tänapäevani alles kiriku all.

Ekskursioonid Larnacas annavad võimaluse külastada fööniklaste linnriiki - Kitioni, samuti Küprose kõige vanemat vaatamisväärsust - Khirokitiat. Kuulsad iidsed asulad pärinevad neoliitikust (7000 - 6000 aastat eKr)

Kuulus Panagia Angeloktisti kirik, mille ehitasid legendi järgi inglid ise 11. sajandil. Kiriku peamine tunnusjoon on unikaalne värvimosaiik, mis on pärit Bütsantsi ajastu algusest. See kirik asub Larnaca lääneosas.

Üks moslemimaailma austusväärsemaid pühapaiku on Tekke Hala Sultani klooster, mis asub 4 km kaugusel Larnacast Soolajärve kaldal. Legendi järgi on siin Muhammedi emaliinipidi tädi säilmed. Lefkara küla on kuulus Küprose traditsioonilisele rahvakunstileosa pitsikudumise kunstiga. Puhkus Larnacas sobib sukeldumise harrastajatele, sest siin on mitu laevavrakki.

Reisid Larnaca:

Larnaca
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy