• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Limassol | TUI.EE

Huvitavaid fakte Limassol kohta:

Kirjeldus

Küprose suuruselt teine linn - Limassol ei ole mitte ainult riigi suur kuurort, vaid ka tunnustatud veinikeskus. Kuurordi arhitektuurimälestised räägivad selle tormilisest minevikust. Limassoli peetakse Küprose kõige lõbusamaks linnaks, festivalide ja ööelu linnaks. Külalistele pakutakse laia valikut sportliku meelelahutust.

Reisid Limassoli sobivad neile turistidele, kes soovivad saada maksimaalset emotsioonide ja muljete arvu. Limassolist on hea bussiühendus kõikidesse Küprose peamistesse asuladesse. Neile, kes soovivad Limassoli rannapuhkust kombineerida ekskursiooniga, soovitame külastada 14. sajandil ehitatud Kolossi Lossi. Jeruusalemma ordu rüütlid Johannes pidas selles oma”peakorterit", kust oma viinamarjaistandusi juhtida. “Kumandaria” on kuulsa Küprose magusa veini nimi, mis on nime saanud “Commandery” nimest. Ekskursioonid Limassolis näevad ka 13. sajandi lõpus ehitatud linnust territooriumil, kus 1191. aastal peeti Richardi Lõvisüdame ja Navarra Berengaria pulmi. Muuseumidest soovitame külastada keskaegses lossis asuvat keskaja muuseumit ja arheoloogiamuuseumit, kus eksponaadid pärinevad pronksiajast.

Antiikaja huvilistele on põnev vaadata muinasaja Kourioni varemeid, mis pärinevad Mükeenia ajastust. Tänaseni on säilinud Apollo tempel, mosaiikidega villad, 356-kohaline amfiteater, mis on taastatud 1961. aastal (siin toimuvad teatrietendused ja kontserdid).

Asukoht

Asub Küprose lõunarannikul Akrotiri lahes, Kourioni ja Amathuse vanade linnade vahel. Amathusest kuni kaasaegse Limassoli keskmesse piki mereranda ulatub turismi- ja kuurordi piirkond.

Omadused

Limassol on universaalne kuurort, mis sobib igale puhkuse maitsele. Traditsiooniliselt siiski perepuhkuseks. Limassolist on väga mugav reisida Küprose teistesse piirkondadesse. Esiteks on transpordiühendused teiste linnadega väga hästi välja kujunenud. Teiseks pakub kuurort mitmeid võimalusi ekskursiooniprogrammidele nii maal kui merel. Limassolil ei ole mitte ainult hing, vaid ka süda, mis on kahtlemata asub vanalinnas, selle kitsad tänavad justkui voolaks välja vanast kalasadamast. Perepuhkuseks soovitame kaaluda hotelle: 2011. aastal renoveeritud hotellid ELIAS BEACH 4* De Luxe ja ST. RAPHAEL RESORT 5*. Kui soovite lähemale linna peamistele vaatamisväärsustele, on ideaalne hotell KANIKA PANTHEON 3* De Luxe. Kuid luksue armastajaid ootavad parimad hotellid rannikul: LE MERIDIEN LIMASSOL SPA & RESORT 5*, FOUR SEASONS 5*, AMATHUS BEACH HOTEL LIMASSOL 5* ja GRANDRESORT 5*.

Rand

Limassoli rannad on liivased. Liiv on tänu oma suurele ränisisaldusele hallikat tooni ja seda peetakse kasulikuks nahale. Samuti on olemas kivised rannad. Parimad rannad asuvad linna lähedal - need on Kourion Beach, Pissouri Bay ja Lady's Mile Beach. Neile pääseb taksoga või bussiga. Rannahooaeg kestab aprillist novembrini.

Mida külastada?

Limassolis on palju huvitavaid vaatamisväärsusi. Tasub külastada Kolossi lossi, mis kõrgub Episkopi tasandikul, keskaja muuseumit ja arheoloogiamuuseumit. Limassoli läheduses on iidse Küprose linna Kourioni varemed. Tuleb märkida, et Limassol on Küprose veinivalmistamise keskus. Loomulikult ei saa Küprosel seda asjaolu eirata. Iga aasta septembri alguses toimub siin suurim ja värvilisem Veinifestival. Suvel saabuvad siia teatrirühmad üle kogu maailma, et osaleda draamakunsti festivalil. Üldiselt ei ole Limassoli sündmustest puudust. Festivale ja pühasid peetakse siin kadestusväärse järjepidevusega. Ja isegi kõige tavalisematel päevadel, "show jätkub" paljudes baarides, restoranides, kohvikutes ja klubides. Lapsed ja täiskasvanud on kutsutud külastama veekeskust Fasouri Watermania, mis asub linnast 10 km kaugusel ja tsitrusviljade istandustes. Või minge ainsasse saare loomaaeda. Siin elavad paljud linnu- ja loomaliigid. Nagu kõik Limassoli saare kuurordid, on sportimiseks peaaegu piiramatud võimalused: sukeldumine, purjetamine, ratsutamine, tennis, golf ja talvel isegi suusatamine lähedal asuvates Troodose mägedes.

Reisid Limassol:

Limassol
Limassol
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy