• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Paphos | TUI.EE

Huvitavaid fakte Paphos kohta:

Kirjeldus

Üks populaarsemaid Küprose kuurorde - Paphos võib uhkustada paljude UNESCO ajaloolise pärandi nimekirjas loetletud arhitektuuriliste ja ajalooliste kohtadega. See on legendaarne koht, kus jumalik Aphrodite sündis merevahusst. Legendi järgi selles kohas suplus taastab nooruse, jõu ja ilu. Paphose sadam on hubane koht, kus on palju restorane ja baare.

Paphose sobib igale puhkuse maitsele: peredele, noortele, vaatamisväärsustega tutvujatele, aktiivseks ja rahulikuks. Eriti on see koht romantiliste paaride jaoks atraktiivne.

Larnaca lennujaamast  sõiduaeg on ligikaudu 1 tund 50 minutit (139 km). Bussiliinid ühendavad Paphose suurimate linnadega: Nicosia ja Limassol.

Paphosel puhates peaksite vaatama 1592. aastal türklaste poolt ehitatud keskaegse linnuse varemeid. On veel säilinud ruume, mida kunagi kasutati vangikongidena.

Villa Dionisa on jõukate roomlaste kodu, kes elasid 3. sajandil. Suurepäraselt säilinud mosaiigid, mis kujutavad veinijumalat Dionysust tema hämmastavas ilus.

Püha Kyriaki kiriku basiilika lähedal on kivisammas, mida nimetatakse apostel Pauluse kolonniks. Legendi järgi oli apostel Paulus selle külge seotud ja pekstud.

4 km kaugusel Paphosest on Püha aed - Yeroskipou, mis on tuntud oma maiustuste poolest. Reisimisel Paphosesse soovitame külastada ka veekeskust ja akvaariumi, kus saate imetleda mereelu mitmekesisust, ratsutada hobusega, minna snorgeldama.

Paphose ööelu armastajaid ootavad paljud baarid, kõrtsid, mitu diskoteeki.

Kuurordid

Aphrodite ise andis sellele kuurortile tähe staatuse. Nõustuge, jumalanna ei välju merest ju tavapärasel rannal. On täiesti selge, et nii meri kui rannik ja tõepoolest iidne Paphos ka ise on jumalikult ilusad. Seepärast eelistavad inimesed, kes hindavad parimat, ikka veel siin lõõgastuda. Luksuslikud hotellid on Paphosesse koondunud palju rohkem kui mujal saarel. ELYSIUM 5 *, AMATHUS BEACH HOTEL PAPHOS 5 *, ALEXANDER GREAT HOTEL 4 * DE LUXE pakuvad oma külalistele tõeliselt kuninglikku puhkust. Üldiselt on linn jagatud kaheks osaks: ülemine Paphos (Pano Paphos) ja alumine Paphos (Kato Paphos). Linna ülemist osa peetakse tema keskuseks haldusüksuste, haridusasutuste ja kaubandusasutustega. Alumine linn asub rannikul ja siin on kõik, mis on turistidele huvitav - vaatamisväärsused, hotellid, restoranid, kohvikud, baarid ja klubid, suveniiripoed.

Rand

Paphoses on nii liivane kui ka kivine rand. Ligipääs merele ei ole mugav kõikides randades, see on keerulisem kivisel kaldal. Parim Paphose liivarand asub Coral Bay lahes. Üks Küprose ilusamaid randu asub Lara lahe kaldal, siin on ka rohelised kilpkonnad. Rannahooaeg kestab maist oktoobrini.

Mida külastada?

Paphoses on midagi näha mitte ainult esteetitele, vaid kõigile, kes lihtsalt armastavad antiikaega. Iga Paphose turisti kohustuslik ekskursiooniprogramm peaks sisaldama: Aleksander Suure impeeriumi koidu ajal ehitatud sadamakindlust; Vanalinn, mis on kui UNESCO poolt kaitstud vabaõhumuuseum, kus on säilinud suurepäraste mosaiikpõrandatega roomlaste majad. Aga ka kuningate hauad, pärit III. e.Kr - III p. Kr; Chrysopolitess'i kirik (XIII sajand), mille kõrval on Püha Pauluse kolonn. Bütsantsi muuseumis on näha unikaalsed ikoonid ja ettekujutuse Küprose elustiilist saate Eliadise muuseumis. Erilist tähelepanu tuleks pöörata kõikidele, mis on seotud Aphrodite nimega - Aphrodite'i kivi, Aphrodite tempel Kouklias, Aphrodite'i basseinid ja Latchi armastuse purskkaev. Paphose kõige ilusam ilmalik sündmus on lillefestival, mille käigus peetakse lilleõhtut ja avalikke pidustusi. Loomulikult on palju võimalusi välitegevuseks. Eriti õnnelikud on siin sukeldumise harrastajad, kes näevad veealust kuristikku Jubilee Shoals koos suurepäraste koobastega (17-40 m). Seal on palju röövkalu, kaheksajalgseid, angerjaid. Ja Paphose vahetus läheduses on mõned Küprose parimad golfiväljakud. Lõpuks, Paphosest võite ja peate ostma ehteid ja nahktooteid.

Asukoht

Paphos asub Küprose saare edelaosas

Reisid Paphos:

Coral Bay
Coral Bay on üks kuulsamaid Paphose randu. See asub 12 km kaugusel linnast maalilises lahes, mis asub Peyia küla lähedal. Erinevalt enamikust kohaliku ranniku osadest on Coral Bay liivane. Küprose päikese käes on nii hea.
Paphos
Paphos
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy