• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Paphos | TUI.EE

Huvitavaid fakte Paphos kohta:

Kirjeldus

Üks populaarsemaid Küprose kuurorde - Paphos võib uhkustada paljude UNESCO ajaloolise pärandi nimekirjas loetletud arhitektuuriliste ja ajalooliste kohtadega. See on legendaarne koht, kus jumalik Aphrodite sündis merevahusst. Legendi järgi selles kohas suplus taastab nooruse, jõu ja ilu. Paphose sadam on hubane koht, kus on palju restorane ja baare.

Reisid Paphosesse sobivad igat liiki puhkuseks: peredel, noortele, vaatamisväärsustega tutvujatele, aktiivseks ja rahulikuks. Eriti on see koht romantiliste paaride jaoks atraktiivne.

Larnaca lennujaamast ligikaudne sõiduaeg on 1 tund 50 minutit (139 km). Bussiliinid ühendavad Paphose suurimate linnadega: Nicosia ja Limassol.

Paphosel puhates peaksite vaatama 1592. aastal türklaste poolt ehitatud keskaegse linnuse varemeid. On veel säilinud ruume, mida kunagi kasutati vangikongidena.

Villa Dionisa on jõukate roomlaste kodu, kes elasid 3. sajandil. Suurepäraselt säilinud mosaiigid, mis kujutavad veinijumalat Dionysust tema hämmastavas ilus.

Püha Kyriaki kiriku basiilika lähedal on kivisammas, mida nimetatakse apostel Pauluse kolonniks. Legendi järgi oli apostel Paulus selle külge seotud ja pekstud.

4 km kaugusel Paphosest on Püha aed - Yeroskipou, mis on tuntud oma maiustuste poolest. Reisimisel Paphosesse soovitame külastada ka veekeskust ja akvaariumi, kus saate imetleda mereelu mitmekesisust, ratsutada hobusega, minna snorgeldama.

Paphose ööelu armastajaid ootavad paljud baarid, kõrtsid, mitu diskoteeki.

Reisid Paphos:

Paphos
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy