• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Dominikaani Vabariik | TUI.EE

Huvitavaid fakte Dominikaani Vabariik kohta:

Kirjeldus

Dominikaani Vabariik on saanud tuntuks kogu maailmas tänu enda lumivalgetele liivarandadele. Riigi lõunaosa ümbritseb puhtaim Kariibi meri, põhjaosa aga Atlandi ookean. Riigis on piiramatud ekstreemspordialade harrastamise võimalused: pea igas rannas on varustuse rentimispunkt. Siin pakutakse nii langevarjuga vee kohal lendamise (parasailing) võimalust, kui ka vesimootorrattaid, lainelaudasid, snorgeldamist ja veesuusatamist. Dominikaani Vabariigis on maailmakuulsad golfiväljakud ja luksuslikud kuulsuste villad. Paljud hotellid töötavad siin põhimõttel „Kõik hinnas“.

Kliima

Dominikaani Vabariigis on aasta läbi soe, see on igavese suve maa! Parim aeg siin puhkamiseks on detsembrist aprillini, kui õhutemperatuur püsib 27–30 kraadi vahel, veetemperatuur on aga – 24–25 kraadi. Maist septembrini on Dominikaani Vabariigis vihmahooaeg. Kuigi sellel ajal on vihmad sagedased, on need lühiajalised ja õhutemperatuur ei lange, seepärast on puhata ka sellel ajal meeldiv. 

Kuu keskmine õhutemperatuur Dominikaanis:

 • jaanuar +29
 • veebruar +29
 • märts +30
 • aprill +30
 • mai +30
 • juuni +31
 • juuli +31
 • august +32
 • september +31
 • oktoober +31
 • november +31
 • detsember +30

Jootraha

Jootraha

Jootraha antakse Dominikaanis vastavalt turisti soovile. Siin rõõmustavad inimesed ka vähese üle – 1–2 dollarist piisab, et tänada toateenindajat või kotikandjat. Teiste teenuste hinnad hotellis on juba määratud fikseeritud teenustasudena. Dominikaani restoranides on jootraha automaatselt hinna sisse arvestatud ja selleks on 10% arve kogusummast.

Suveniirid ja ostud

Suveniirid

Dominikaani sümboliks on ilma näota nukk. See tähendab, et riigis elab palju erinevaid rahvusi. Seepärast on ühed populaarsematest suveniiridest siin keraamilised kujud, mis on kaunistatud rahvariietega.

Populaarsed on ka sigarid – neid müüakse ükshaaval ja pakkidena 10 ja 50 kaupa. Kõige parem on neid osta väikestest vabrikutest, sest rannas on risk osta ebakvaliteetset tubakat. Pea meeles, et Dominikaanis on kohaldatav sedalaadi suveniiride väljaveo piirang. Maksimaalne lubatud arv on 50 sigarit.

Köök

Köök

Dominikaani köök on kuulus kogu maailmas. Ära jäta kasutamata võimalust maitsta käsitööšokolaadi, see riik kuulub ju „šokolaadi“ ubade eksportijate maailmaliidrite hulka. Ja loomulikult peetakse üheks tähtsamaks Dominikaani Vabariigi tooteks aromaatset Kariibi rummi. Dominikaani köögis toodetakse seda suhkruroost, vastavalt vanaaegsetele traditsioonidele ja siin austatakse väga selle tootmise retsepte. Ühesõnaga, kui tahad rõõmustada enda lähedasi, siis too neile kingituseks rummi ja šokolaadi.

Rand

Dominikaani Vabariigi luksuslikud rannad kulgevad katkematult 64 kilomeetrit. Riigi osas, kus saar külgneb Kariibi merega, on rohkem kuldset liiva. Seal aga, kus algab ookean, on liiv vastupidi lumivalget värvi. Viimase eeliseks on, et see ei kuumene päikese käes.

Tuntuimad Dominikaani Vabariigi rannad:

 • Bavaro. Bavaro rannad kulgevad 50 kilomeetrit, seepärast õnnestub siin kindlasti vältida inimrohkeid kohti! Kujutle vaid: roosa pärlmutri kõrvaltooniga valge liiv, palmide varjud ja rahulik helesinine vesi – tõeline unistus reaalsuses.
 • Macao. Rand asub Punta Cana põhjaosas. Ookean on siin kõigis helesinistes ja türkiissinistes värvitoonides, lumivalget liivaranda ümbritseb aga palmirohelus. Playa Macao on UNESCO poolt kuulutatud üheks parimaks Kariibi rannaks.
 • Boca Chica. Tänu korallrifile, mis kulgeb mööda tervet rannikut, ei ole meri siin sügav ja on väga rahulik. Ujumine Boca Chica rannas on tõeline nauding.
 • Bayahibe. Väga meeldiv on veeta aega Bayahibe ranna palmide varjus, jälgides, kuidas helesinised lained loksuvad aeglaselt vastu lumivalget liivakallast. 
 • Saona saar. Sellel saarel on filmitud kõigile tuntud reklaam „Paradiisi maitse“. Peale reklaami ilmumist sai saar endale teise nime – „Bounty saar“. Saarel ei ole ühtegi hotelli. Saare rannikule sõidetakse kaatriga. Selleks, et tunnetada sama paradiisi maitset, tuleb siin ära käia.

Valuuta

Valuuta

Dominikaanis arveldatakse Dominikaani peesodega (RD$), selle vahetuskurss on umbes 36 peesot 1 dollari eest. Mugavam on reisil kaasas omada ka USA dollareid. Kohalikud väga hindavad seda valuutat, on ju Ameerika (täpsemini aga Florida osariik) vaevu 2 tunnise lennutee kaugusel Dominikaanist. Dollaritega saab tasuda kaupade eest pea kõigis kohalikes kauplemiskohtades. Soovi korral saab valuuta vahetada pangas peesodeks. Suurtes kauplustes on soovitatav maksta pangakaardiga.

Transport

Transport

Ühistransport ei ole Dominikaanis nii populaarne, nagu Eestis. Seda ei ole väga palju ja seda kasutavad peamiselt kohalikud elanikud. Turistidel on mugavam liikuda taksoga. Seda transpordivahendit peetakse Dominikaanis üheks odavamatest ja turvalisematest. Asi on selles, et sõidutariifid on määratavad enne sõidu alustamist. Kõige sagedamini on hind kujundatav nii: 1 minut = 1 dollar.

Reisid Dominikaani Vabariik:

Bayahibe
Bayahibe asub Dominikaani Vabariigi lõunaosas, Santo Domingost ligikaudu kahetunnise teekonna kaugusel. Varem oli Bayahibes väike kaluriküla, nüüd on aga sellest saanud populaarne turismikuurort.
Boca Chica

Dominikaani Vabariigis saate puhata oma keha ja hingega. Korrastada oma mõtteid - ravige ennast kõige ilmekama ja unustamatu seiklusega! Reisige Dominikaani Vabariiki koos TUIga!

Cap Cana

Cap Cana on noor Kariibi kuurort, mis on juba saanud eliidi staatuse. Pilvelõhkujad, muuseumid ja turud siin puuduvad. Inimesed tulevad siia luksuslikku puhkuse pärast suurepärases looduses.

Juan Dolio

Dominicana on parim valik perepuhkuseks! Kõige puhtamad rannad ja laguunid madalate veega. Veetke oma parim puhkus, valides kohe Dominikaani Vabariiki!

La Romana

La Romana on suurepärane koht klassikaliseks rannapuhkuseks ja unustamatuks sukeldumiseks. La Romana idüllilistel randadel (ligi 2 km valget liiva ja kristallvesi) on nii lihtne unustada, et mürarohke tsivilisatsioon on olemas, kui see poleks kõrgklassi hotellikompleks.

Punta Cana

Puhkus Punta Canas on suurepärane lahendus neile, kes tahavad olla üksi loodusega või vallutada mere sügavust

Uvero Alto

Veetke puhkust sadade turistide lemmikkohas kogu maailmas - Dominikaani Vabariigis! Eksootiline taimestik, rikkumata rannad, kaasaegsed toad, gurmeeköögid ... TUI pakub parimaid hindu Dominikaani Vabariiki!

Dominikaani Vabariik
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy