• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Tessaloniki | TUI.EE

Huvitavaid fakte Tessaloniki kohta:

Kirjeldus

Tessalonikis asub Balkanimaade suurim  Aristotelese nimeline ülikool. 1997. aastal oli Tessaloniki Euroopa kultuuripealinn. Linna eriliseks vaatamisväärsuseks on iidsed Bütsantsi pühamud, mis on sama suursugused kui Konstantinopoli ja Ravenna ajaloolised ehitised.

Hariduse ja kunstilinn Tessaloniki on tuntud ka oma arenenud tööstuse ja kaubanduse poolest.
Samuti on linn panustanud palju ressursse turismivaldkonna arendamisesse. Siin palju hotelle, restorane, baare ja pubisid. Turistide huvi köidavad arheoloogiliste väljakaevamiste paigad, ajaloo- ja arhitektuurimälestised.
Kesklinn on jagatud Ülemiseks ja Alumiseks linnaosaks. Alumine linnaosa on tüüpiline Vahemere linn, kus merepoolse kõrge nõlva tipus asub keskaegne kirik.
Alumise linnaosa kõige kaunimad piirkonnad on  Kastra ja Valge torni kvartalid, kus saab jalutada mööda pikki käänulisi tänavaid, istuda õdusas kohvikus või pubis. Valge Torni piirkonda ümbritsevad suured pargid, mis pakuvad silmailu ka õhtusel ajal. Kasta linnaosa on tuntud rohkearvuliste meelelahutusasutuste poolest. Siin saab imetleda ka säilinu antiikseid sambaid ja türgi purskkaevusid.

Reisid Tessaloniki:

Салоники
Многие греческие города могут по праву гордиться своими историческими памятниками. Однако совмещать звание культурного и торгового центра удается только Салоникам. Несмотря на то, что Салоникам уже много веков, они продолжают непрерывно развиваться и являться современным городом и привлекательным для отдыха местом.
Tessaloniki
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy