• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Maldiivid | TUI.EE

Huvitavaid fakte Maldiivid kohta:

Kirjeldus

Maldiivi vabariik asub India ookeanis. Riik koosneb 26 atolli moodustavast saarest. Riigi ainuke sadam ja linn on pealinn Male. Iga saar on ümbritsetud madalate laguunidega ning kaitstud korallriffidega. Maldiivide vesikond koosneb mitmest ökosüsteemidest, kus elutseb ligi 1100 erinevat kalade liiki, 5 kilpkonnaliiki, 21 vaala- ja delfiiniliiki, 400 liiki molluskeid ning suurel hulgal vähilaadseid.

Kliima
Vaatamata sellele, et saartel on  aastaringselt ühtlaselt soe kliima, jaguneb puhkusehooaeg suviseks ja talviseks.
Novembrist aprillini on  selged ja päikesepaistelised ilmad, ookean on vaikne, vesi selge ja puhas. Maist oktoobrini on iseloomulikud lühiajalised paduvihmad. Õhuniiskus on suhteliselt suur, kuid tänu tuulele vähe tajutav.
Samal ajal veetemperatuur ookeanis ei lange alla  25 C ning  päeva keskmine temperatuur on 30 C.

Rannad
Säravsiniste laguunide imepeene valge liivaga randasid ümbritseb lopsakas troopiline rohelus. Mõnede saarte randadel leidub korallipuru, kuid reeglina on see väga peenike.

Rahvustoit
Maldiivi köök ühildab endas india ja araabia toiduvalmistamise traditsioone, tuginedes kolmele samabale: kookos, kala ja riis.
Toidud on valdavalt vürtsikad, kookospiimas keedetud või kuivatatud mereandidega. Magustoiduks on kookos kõikvõimalikes variantides.
Maldiividel juuakse araabia kohvi ja lahjat alkohoolset jooki, mis on valmistatud palmi mahlast.

​Meelelahutus ja sport
Saared sobivad suurepäraselt  nii rahulikuks rannapuhkuseks kui ka aktiivseks vabaaja veetmiseks. Siin saab aastaringselt minna merekruiisile, kalastada, tegeleda sukeldumisega või lihtsalt snorgeldada. Maist oktoobrini on parim aeg surfajatele, kui puhuvad tugevad tuuled ja lained on kõrged.

Transport
Ühistransport Maldiividel praktiliselt puudub. Liiklemine toimub merele ja õhus.
Suurtelt lennukitelt viiakse reisijaid edasi kaatriga või vesilennukitega. Saarte vahel liiguvad puupaadid.
Autoliiklus praktilisel puudub, kuna enamus saari on jalgsi läbitavad mõne minutiga.
Lisaks lendudele kaugemal asuvatele saartele, toimuvad huvilennud ja ühepäevased ekskursioonid asustamata saartele.
     
Turvalisus
Vabariigis on väga madal kuritegevuse tase.
 
Valuuta
Ruupia (MVR).
 

Reisid Maldiivid:

Dhiffushi saar
Diffushi saar on üsna noor kuurort. Kohale saab parvlaeva või paadiga. Diffushi meelelahutus: snorgeldamine kalapüük, delfiinidega käimine romantiline õhtusöök ekskursioonid naabruses asuvasse Meerufenfushi saarele
Mathiveri saar
Mativeri on asustatud saar Alifu Alifu atollis, Maldiividest läänes. Külalised saavad nautida klassikalisi randu pehme valge liiva ja säravsinise veega. Saar on eriti huvipakkuv Picnic Island ranniku lähedal asuva erilise liivakiviga.
Addu Atoll
Addu on Maldiivide saarestiku lõunapoolsem atoll, mis asub ekvaatoril. See koosneb mitmest saarest, millest peamine on Gan. Turistide seas on populaarsed ka Hitadu, Maradu ja Feydu lähedal. Saari ühendavad sillad ja tammid, mis võimaldavad vabalt liikuda.
Baa Atoll
Baa Atoll on üks mainekamaid Maldiivi kuurorte, mis tänu oma imepärasele loodusele on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse.
Dhaalu Atoll
Atollist Dhaalu avati turismiks alles hiljuti, mis tähendab, et troopiline loodus on säilinud peaaegu puutumatuna. Atolli mitmekesine veealune maailm meelitab sukeldujaid üle maailma. Maal ja ookeanis elavad haruldased loomaliigid.
Faafu Atoll
Atoll Faaful saate mitte ainult lõõgastuda kaunil Maldiivi rannal ja uurida veealuse maailma võlu, vaid tutvuda ka riigi ajaloolise pärandiga. Nilandhoo saarel saate külastada Hindu ja Assaari templeid.
Gaafu Alifu Atoll
Gaafu-Alifi atolli nimetatakse ka Põhja-Huvadhooks, mis asub saarestiku lõunaosas ja hõlmab 11 asustatud saart. Siinsed rannad on Maldiividele traditsioonilised : valge liiv, kristallselge meri ja lopsakad palmipuud, mille oksad ulatuvad veepiirini.
Gaafu Dhaalu Atoll
Gaafu Dhaalu atoll asub Maldiivide saarestiku pealinnast 340 km kaugusel. Vähesed turistid s]idavad nii kaugele, et olla rahus ja üksinduses. Talvel tulevad, inimesedHaafu-Dahalisse, lõõgastuma rannas kuid kevadel ja sügisel muutub atoll surfajatele paradiisiks.
Haa Alifu Atoll
Haa Alif on Maldiivide põhjapoolsem atoll, mis sai tuntuks alles hiljuti, seetõttu saab siin nautida loodust rahus ja vaikuses.
Haa Dhaalu Atoll
Haa Daalu - Atoll asub Maldiivi saarestiku põhjaosas. Hotelle hakati siia ehitama alles hiljuti, mis tähendab, et puhkajate mass pole veel suutnud saare ilu rikkuda. Atolli ümbritsevad korallriffid on peaaegu puutumatud ja vähe uuritud, mis võlub eelkõige sukeldujaid.
Hulhumale
Hulumale on ebatavaline kunstlikult loodud saarelinn, mille eeliseks on lennujaama lähedus. Lennujaamal on oma hotell, kus võib ka niisama suhteliselt odava hinna eest ööbida ning tutvuda saarega.
Laamu Atoll
Laamu Atoll asub Maldiivide lõunaosas, kus on suurimad saarestiku saared. Turism on siinkandis hakanud arenema alles hiljuti, mistõttu puhkajad saavad nautida rahu ja vaikust puutumatus looduses.
Lhaviyani Atoll
Valge liiv, taevakarva ookean, kookospalmid pealub pilku Laviani Atollil, mis on üks Maldiivide ilusamaid paiku. Seal on palju eraldatud saari, kus saab metsikult telkida. Kuredul ja Kunakhuril asuvad kõrgetasemelise teenindusega luksuslikud hotellid.
Lõuna- Ari Atoll
Lõuna-Ari on üks suuremaid Maldiivi kuurorte. LÕuna-Ari asub Malé lennujaama lähedal, mis on soodustanud turismi arengut juba pikka aega. Lõuna-Ari suurtel saartel on umbes 30 luksuskuurorti, kus turistidele korraldatakse erinevaid meelelahutusi.
Lõuna-Male atoll
Maafushi saar
Soodsa hinnaga puhkus Maldiividel on päris reaalne, kui valite Maafushi saare, mis asub pealinnast Male 27 km kaugusel. Kohalikele omanikele kuuluvad odavad külalistemajad. Nende teenuste tase vastab 3 * -le. Restoranide ja kohvikute hinnad on taskukohased valdavalt kõigile turistidele.
Male Atoll
Male atoll on Maldiivide turismi- ja kultuurikeskus, mis on jagatud kaheks osaks - põhja- ja lõunaosaks. Põhja-Males, kus asub saarestiku pealinn ja lennujaam, on kuurordi elu täies hoos päevas ja öösel, Lõuna-Males on rahulikum.
Meemu Atoll
Meemu Atoll on Maldiivide üks romantilisemaid kohti. 35 saarest on vaid 9 asustatud. Saate veeta imelise päeva koos oma kallimaga eksootilisel asustamata saarel.
Noonu Atoll
Noon Atoll on Maldiivide saarestiku üks huvitavamaid sukeldumiskohti. Seal on palju sukeldumiskeskusi, kus saate juhiseid, et teha oma esimne sukeldumine. .
Põhja Ari Atoll
Põhja- Male Atoll
Põhja-Male Atoll on Maldiivi Vabariigi peamine atoll, kus asub riigi pealinn - Male ja rahvusvaheline lennujaam Hulule. Puhates Põhja-Males saate hõlpsasti liikuda igas suunas.
Raa Atoll
Raa Atoll - Maldiivide saarestiku kõige kaugem punkt, mistõttu turismitööstus ei ole seda kohta veel vallutanud ja puhkajatega üleujutanud. Suuremad rahvahulgad eelistavad lennujaamale lähemal asuvaid saari. Raa atollil valitseb rahu ja vaikus.
Rasdu Atoll
Atoll Rasdhoo peetakse Maldiivide üheks parimaks sukeldumiskohaks. Seal on palju riffe ja mitmeid sukeldumiskeskusi. Siin võid kohtuda hiiglaslike stingrate, haide, kilpkonnade ja teiste ookeanide elanikega.
Shaviyani Atoll
Shaviyani atoll asub Maldiivi põhjaosas. Selle saared on üksteisest kaugel, mistõttu tekib mõnus privaatsuse tunne. Valged rannad ja lõputu silmapiir - ideaalne valik romantiliseks puhkuseks.
Thaa Atoll
Thaa Atoll on taevalik paik vaikseks ja lõdvestunud puhkuseks palmipuude varjus. 66-st atolli saarest on vaid 13 asustatud, ülejäänud saared pakuvad puhkajale puutumatut loodust ja imeliselt sügavat rahu.
Vaavu Atoll
Vaavu Atoll on kuulus Maldiivide suurima Fotteionimelise rahuga, samuti on siin palju tugeva vooluga Candu kanaleid, mis meelitab kohale nii kogenud kui ka algajaid sukeldujaid. Siinsetes vetes elavad haid, mantakiired, kilpkonnad, eksootilised kalad ja muud haruldased veealuse maailma elanikud.
Villingili saar
Villingili on väike saar mõne kilomeetri kaugusel Maldiivide Malest. Kohalikud armastavad siin puhata. Seega, kui sa tahad paremini tundma õppida kohalikku elu, siis see üks kõige sobivamaid saari.
Маle
Malé on saare linn, Maldiivide pealinn ja üks huvitavamaid kohti saarestikus. Seda nimetatakse sultanide saareks. Kuigi tänu oma tagasihoidlikule suurusele (see on üks maailma väiksemaid pealinnasid), tundub linn pigem eksootilise külana.
Maldiivid
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy