• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Montenegro | TUI.EE

Pealinn: Подгорица
Valuuta: Евро
Aeg: UTC+02:00

Huvitavaid fakte Montenegro kohta:

Kirjeldus

Puhkus Montenegros: müüdid rahu ja energia kohta

Turismimaailmas räägitakse Montenegrost väga tihti. Mõni arvab, et see riik on vaikse ja rahuliku puhkuse jaoks, mis sobib peamiselt vanema põlvkonna paaridele ja inimestele. Teised turistid usuvad siiralt, et Montenegro ööklubidele, baaridele ja diskoteekidele pole lihtsalt võrdset vastast.

Kus on tõde? Nagu tavaliselt ikka - kusagil keskel. Montenegro ühendab kõik versioonid. Jah, siin saab nautida rahu, üksindust ja jumalikke Aadria maastikke. Jah, saate ka tantsupõrandal tantsida tempoka ja valju muusika raevukal merel. Jah, võite unustada kõik ja puudutada suurt ajalugu - vaadata muuseume, templeid ja teisi antiikmälestisi. Kuid olenemata sellest, mida te valite, olenemata sellest, milline on teie Montenegro reis, ei lase suurepärane puhkus end kaua oodata.

Puhkuse soovitused: mida teha Montenegros

Montenegro võitis maailma armastuse ja populaarsuse peamiselt oma randade tõttu. Ja see ei ole üldse üllatav: riigis on kokku üle 100 ranna, millest paljud on rõõmustanud Euroopa turiste oma puhtuse ja maalilisusega. Montenegro on lihtsalt maastiku maalijate jaoks loodud - kohalikest vaadetest on sündinud tuhandeid inspireeritud maale. Ja isegi mingeid kordusi neis ei ole.

Niisuguse rikkaliku randade valikuga on väga lihtne leida endale meeldiv koht: Montenegros on olemas liivane, kivine ja kivirand, seal on avatud alad ja piiluvate silmade eest varjatud alad. Eriti populaarne on kuurort „Päikesepaisteline Rand”, kuhu igas vanuses turistid suvel kiirustavad.

Soojendage end Ulcinj linna lähedal asuva Great Beachi imelistel kallastel, mida montenegrolased kutsuvad mõnikord rahvuslikuks "Copacabanaks". Teine koht, millega peate tutvuma on maaliline Pearl Beach, mis on kaunilt jagatud kaheks ilusaks osaks. Soovite veel rohkem? Vaadake lähemalt Budva Riviera randu: jõuline rannajoon on loonud kümneid lahtesid ja abajaid uskumatud iluga.

Kuid reisid Montenegrosse avavad maailma mitte ainult rannale, vaid ka muusikalisele meelelahutusele. Montenegro ööklubid on tõesti täis. Väga tihti näete maailmakuulsaid DJ-sid ja muusikuid, kes täidavad energiaga tuhandeid noori. Hingekaaslaste ja meelelahutuse otsimiseks lendab peaaegu kogu Euroopa siia.

Võite vabalt minna Budvasse ja koputada Trokadero klubi uksel - teid heidetakse suurima hea meelega rõõmu kuristikku, mis ei kao hommikuni. Montenegro ööelu on koondunud Budvasse: imelised diskod ootavad teid Miami, O'Sheas klubides ja isegi kõige tavalisematel randadel, kus paarid kogunevad kadestusväärse sagedusega. Muide, sõitke kindlasti trammi või limusiiniga Montenegro tähistaeva all, et saada poeetilist ja võrreldamatut elamust.

Ja mis oleks rannad või diskod ilma maitsva, tervisliku ja eksootilise toiduta? Täiesti igasugune puhkus Montenegros on maitsev gastronoomiline reis. Alustage delikatessidega tutvumist kohalikust chorba supist. See paks, rikkalikult liha ja nuudleid sisaldav roog meenutab mitmel moel meie tavalist liharaguud. Samuti on "kohustuslikus programmis" lambaliha - leidke mõni kõrts ja leiate palju lambaliha erinevaid keelt alla viivaid variatsioone. Seda tüüpi liha küpsetamisest teatakse Montenegros kindlasti väga palju.

Ja montenegrolased lisavad oma lihale peaaegu alati juustu - nende lemmiklisandit. Juustu kohtate kõikjal, alati ja igalpool. Ärge unustage proovida kuulsat Montenegro tsitsvarat - putru, mis koosneb täielikult sulatatud juustust. Täiuslikku täiendust pakuvad suupärased magusad pannkoogid ja maitsvad Montenegro veinid.

Sära, rõõm ja imed: mille muuga rõõmustab teid Montenegro

Puudutage tõelist Aadria maagiat - eksige mõneks ajaks õhtusesse, hämarasse Budvasse. Pärast päikeseloojangut elab see mänguasjade kuningriik, mis meenutab mõnevõrra Horvaatia Dubrovnikut, täis elu ja romantikat. Siin näete tänavalavastusi ja -näitusi ning mõnikord kuulete isegi luuletusi luuletajatelt üle maailma. Budva armastab loovust ja erinevaid festivale - hämmastav energia tundub olevat valatud igasse hetke.

Pärast Budvat soovitame minna kuulsasse Durmitori parki, mis on põnev oma vapustavate, kinematograafiliste maastike poolest. Ühe vaatega mägedes võite kaotada kõnevõime, niivõrd lummavad on need ilusad looduslikud jooned, kristalsed joad ja looduslike värvide palett. Helesinine vesi, lopsakas rohelus, sinine taevas ja päikesevalguse sära - need on Durmitori luksusliku pildi loomulikud värvid.

Looduslik ilu ja maalilised imed - kõige nähtavam, kogu Montenegro turismi kõige meeldivam külg. Mis on väärt juba ainult legendaarne Dzhurdzhevicha sild, mis on kogu Euroopa kõrgeim autosild, mis kulgeb suurel kõrgusel Tara jõe kohal. Vähem huvitav ei ole ka jõgi Lim, Bobotov-Kuk mägi ja Lovćeni mägi, mille teed tõusevad taevani.

Stiilse, surematu antiikaja austajad saavad nautida ekskursioone lugematutesse kirikutesse ja kindlustesse Montenegros. Ilus saar St. George, Cetinje klooster, Püha Trifoni katedraal, Ostrogi klooster (üks maailma kuulsamaid kristlikke pühamuid) - Montenegro arhitektuuriliste kalliskivide nimekiri jätkub lõputult.

Asukoht

Montenegro asub Kaug-Euroopas ja Aadria mere rannikul Balkani poolsaarel. Montenegro kogupindala - 13,8  tuhat km2. Rannajoon on 293 km. Randade pikkus - 73 km.

Läänes piirneb riik Horvaatiaga, loodeosas - Bosnia ja Hertsegoviinaga, kirdes - Serbiaga, idas - Kosovoga ja kagus -Albaaniaga. Aadria mere osa Montenegro ja Lõuna-Itaalia vahel on kõige laiem (200 km) ja kõige sügavam (1330 m).

Administratiivne jaotus

Montenegro on jaotud 21 vallaks. Valitsus: Montenegro on suveräänne vabariik, mida juhib president. Pealinn: Cetinje, administratiivkeskus on Podgorica. Rahvastik: 662 tuhat inimest, kellest 62% on montenegrolased, ülejäänud elanikkond on bosnialased, serblased, albaanlased ja horvaadid

Keel

Alates 2007. aastast on Montenegro keel olnud Montenegro ametlik keel, tegelikult on see „keel” serbia keele dialekt, 2003. aastal oli see 21,53% montenegrolase emakeeleks. Serbia (63,5%) ja Albaania keel on Montenegros tavalised. Bosnia ja Horvaatia keeled on vähem levinud.

Kliima

Montenegros on kolm kliimavööndit: mäestiku, mandri- ja rannikuala. Keskmine aastane temperatuur Montenegros on +17° C ja juulis ja augustis +29° C. Rannikualadel on suvi kuiv, pikk ja kuum (+23–25° C), talv on lühike ja jahe (+3–7° C). Kokku on sademete hulk aastas 500 kuni 1500 mm, mereranniku lähedal mõnikord üle 3000 mm. Rannahooaeg kestab mai keskpaigast oktoobri lõpuni. Mere temperatuur nendel kuudel on vahemikus +20° C kuni +26° C. Merevee läbipaistvus on 38–55 m.

Kauplused

Kauplused on tavaliselt avatud iga päev 6.00-20.00 turismikeskustes - kuni kella 23.00-ni. Mõned toidupoed tegutsevad pühapäeviti ja isegi ööpäevaringselt. Hinna üle kaubeldakse Montenegros ainult turgudel.

Turvalisus

Montenegro kuritegevuse tase on suhteliselt madal. Juhtuvad autodest väikesed vargused. Suhtumine välismaalastesse on väga sõbralik. Turismipiirkondades saate õhtuti turvaliselt viibida. Suur hulk albaanlasi elab mägistel ja piirialadel. Selliste kohtade külastamine, eriti seal kus turism on vähearenenud, ei ole soovitatav ilma kohaliku eskortita. On vaja järgida põhilisi ettevaatusabinõusid ja kuulata oma giidi soovitusi.

Transport

Kõik linnad ja suured asulad on bussitranspordiga ühendatud. Turismihooajal töötavad bussijaamad ööpäevaringselt. Bussid Belgradisse lahkuvad regulaarselt Podgoricast. Herceg Novis ja teistes rannikuäärsetes linnades on bussiühendus Horvaatiasse. Üks kord päevas väljub buss Ulcinjist Albaania Shkoderi linna. Montenegros, välja arvatud Podgoricas, ei ole ühtegi linnasisest bussiteenust. Lühikesed vahemaad võimaldavad teil kõndida või sõita odava taksoga.

Jootraha

Enamikul juhtudel jäetakse Montenegros jootraha arvest 10% - seda tehakse ka juhul, kui teenuse maksumus on juba arvel. Lisaks võite arve summa ümardada üles poole, mida peetakse ka jootrahaks.

Kasulik info

Montenegro ametlik valuuta on euro.

Riigipank tegutseb esmaspäevast laupäevani, kommertspangad - esmaspäevast reedeni. Suuremates turismikeskustes on üsna vähe valuutavahetuskohti. Krediitkaarte ja reisitšekke ei aktsepteerita kõikjal, Visa, Mastercard ja Amex sularahaautomaadid on saadaval ainult Podgoricas ja peamistes kuurortide piirkondades. Raha on võimalik importida ja eksportida riiki eurodes ja/või muus vääringus kuni 2000 (kaks tuhat) eurot, ilma tollideklaratsiooni täitmata.

Montenegro telefonikõnede puhul helistage: riigi kood - linna kood - telefoninumber. Välismaale saate helistada hotellist või mis tahes taksofonilt. Mobiilside omanikud saavad kasutada rahvusvahelist Montenegros rändeteenust. Kuid kohaliku SIM-kaardi ostmine on odavam.

Postkontorid, mille tunneb ära Posta Crna Gora märgi järgi kollasel taustal on kõikides linnades. Siin müüakse kõige odavaimad postkaarte Montenegro vaatamisväärsustega.

Internetikohvikud asuvad peaaegu kõigis linnades ja kuurordi piirkonnas.

KASULIKUD TELEFONINUMBRID:

988 - infobüroo

987 - teeabi

92 - politsei

93 - tuletõrje

94 - kiirabi

9817 - turismiinfo telefon

9797 - telefon kaebuste esitamiseks Turismiministeeriumile

Kas teadsite, et

Montenegros on Skadar, mis on Balkani suurim järv. Nelikümmend saart annavad sellele erilise võlu, mõnel neist on keskaegsed linnused ja kloostrid täiesti säilinud. Muide, Skadari järv on üks väheseid, kus saate vaadata pelikaane oma looduslikus elupaigas. Cetinje kloostris on kaks kõige olulisemat õigeusu reliikviat - osake Püha Issanda Ristist, millele Jeesus Kristus risti löödi, ja prohveti John Baptisti parem käsi.

Kuurordid

Kõige populaarsemad rannakuurortid Montenegros on Budva, Becici, Sveti Stefan, Petrovac, Rafailovici, Przno.

Budva kuurort on tinglikult jagatud vanaks ja uueks osaks. Vanalinn on ajalooline keskus, mida ümbritsevad kivist seinad, mis peidavad keskaegsete väljakute ja kitsaste tänavate lõputut labürinti. Linna kaasaegne osa algab merest ja tõuseb sujuvalt mägedesse. See on väga elav linn, kus on aktiivne ööelu.

Becici on väike kuurort 2 km kaugusel Budvast. Olemas on kaasaegsed hotellikompleksid, kauplused, restoranid, kohvikud ja baarid. Becici rannad on Euroopa parimad. Siin korraldatakse regulaarselt võrkpalli ja korvpalli võistlusi, võite proovida paraglidingut või veespordialasid.

Petrovac asub lahes, 17 km kaugusel Budvast. Kuurortit ümbritsevad oliivisalud ja männimetsad, mistõttu siinne mikrokliima on eriline, väga pehme. Linnas saate jalutada mööda linna kaldaäärset, vaadata Rooma mosaiike (III sajand eKr), Veneetsia linnust Castello.

Sveti Stefan on hämmastav koht. Kunagi oli see tavaline kaluriküla ja nüüd on see ainulaadne luksuslik hotellikompleks. See asub Budvast 9 km ida pool väikesel saarel, mis on rannikuga ühendatud kitsa liivaribaga. Linnal on kaunilt säilinud keskaegne arhitektuur. Kitsad tänavad, väikesed väljakud, kirikud võimaldavad teil minna keskaja atmosfääri. Kõik hooned näevad väljast nagu paar sajandit tagasi ja seestpoolt on nad ülimoodsad saalid ja korterid.

Przno kuurort on ainulaadne puhkusekoht, sest see on kuurort kaluriküla. Siin saate rännata mööda vanu tänavaid, nautida algupäraseid roogasid kaldal asuvas kalarestoranis, jalutada kaunil Aadria rannal. Kohalikus arhitektuuris on kalurikülade ehitamisele iseloomulikud vanad motiivid.

Rafailovici on hubane kuurortlinn, kus on kitsad tänavad, puhtad rannad ja puhta veega meri. Selle kuurorti, mis asub kahe kõige populaarsema Montenegro turismikeskuse - St Stepheni ja Budva saarte - lähedal, valivad sageli need, kes tahavad nautida kõiki kuurortis elamise sündmusi.

Suveniirid ja ostud

Sageli ostavad turistid Montenegrost väga odavaid tekstiilitooteid ja rõivaid. Sellise ostu tegemisel tuleb olla ettevaatlik, et mitte osta Hiina või Türgi päritolu asja. Maailmakuulsa kaubamärgiga tooteid müüakse kõikjal linnade ja kuurortide poodides, kuid nende valik on väike ja maksumus on üsna kõrge.

Turgudelt ja suveniiripoodidest saate osta mõningat kohalikku käsitööd - keraamikat, tikandeid, heegeldatud laudlinu, kostüümides nukke, piltidega kruusid. Turistid ostavad tihti punast värviga riikliku embleemiga pearätti, naised peaksid pöörama tähelepanu traditsioonilisele vöörihmale.

Rannad ja ujumise hooajad

Montenegro rannad on maailma parimate seas ja tänu oma mitmekesisusele saate valida igale maitsele vastava merepuhkuse. Rannad on väikeste kividega (Budvast Sutomoreni), liivased (lõunas) või kivised, mis on varustatud platvormidega (põhjas). Enamikud rannad on tasulised, tasuta juurdepääs neile on kättesaadav ainult kohalike hotellide ja külalistemaja külalistele. Munitsipaalsete randade arv on väike.

Montenegros on paljud rannad tähistatud ökoloogilise puhtuse sinise lipuga: Herceg Novi, Tivat, Ulcinj, Budva ja Bar piirkonnas.

Peaaegu kõik rannad asuvad üksildases, tuule ja suurte lainete eest varjatud asukohas ja järskude kaljude vahel. Merevee läbipaistvus Montenegros on 38–55 m. Rannahooaeg kestab mai keskpaigast oktoobri lõpuni.

Reisid Montenegro:

Barska Riviera

Puhkuse Barska Rivieras valivad need, kes tahavad rahu ja üksindust.

Boko-Kotorska Riviera
Puhkus Bokokotorski Rivieras meeldib Aadria mere soojade rahulike vete fännidele. Kotorski lahte peetakse üheks maailma ilusamaks laheks.
Budva Riviera

Budva ja Petrovaci vaheline rannariba on rikas paljude hubaste lahtedega, tänavakohvikute ja väikeste poodide, kümnete väikeste kuurortlinnade, saarekeste ja randade poolest, mis on luksuslikud Vahemere standardite järgi - kuulsad Becici, Slavensk-Playa, Mogreni, Jasi ja Kralichi rand (kuninganna rand).

Ulcinj Rivijera

Ulcinj Riviera võtab teid vastu pideva sooja ilmaga, sobib ideaalselt lõõgastumiseks (217 päikesepaistelist päeva aastas), suurepärased Montenegro liivarannad, mugavad Montenegro hotellid ja hea rahvusköök.

Montenegro
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy