• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Hispaania | TUI.EE

Aeg: UTC+02:00

Huvitavad faktid Hispaania kohta:

Kirjeldus

Rõõm ja mitmekesisus – avastage puhkuserõõmud Hispaanias!

Hispaania on riik, mis täidab teie unistused kergesti ja elegantselt, ning kingib palju uusi, isegi veel suuremad. Iga hetk Hispaanias on täis eredaid värve, tulistavaid flamenco helisi ja soolast õhku.
Nautige päikeseloojangud klaasiga peene Hispaania veiniga. Jalutage mööda ilusaid rannikuid, mis väärivad jäädvustust kõige ilusamates ja romantilisemates filmides. Hispaania on koht, kus algab üks kõige imelisematest reisidest teie elus!

Hispaania kliima meeldib mitte ainult seiklus- või rannapuhkuse armastajatele, kuid ka neile, kes on pikka aega tahtnud olla üksi loodusega. Siin on üsna soe talvel ja suvel mõõdukalt palav, seega ei ole vaja otsida viisi kuidas päästa end kurnatavast palavusest.
Kuulsad Hispaania rannad, mis asuvad Vahemere ja Atlandi ookeani kaldal, kingivad teile eredaid ja mitmekesised muljeid. See on lausa võimatu mitte armuda sellisesse kohta! Costa Brava rannad oma maaliliste kaljudega ja suurte lossidega, Costa Dorada kuldne liiv – rannakuurordide arv on lihtsalt uskumatu! TUI aitab teil selle raske ja väga meeldiva valiku tegemisel.
Kui ainult rannapuhkusest ei piisa, siis teid ootavad Barcelona maagilised purskaevud, rannadiskoteegid, ööklubid ja loomulikult Ibiza ja Tenerife legendaarsed peod.

Uskumatud maitsed: vaatame, proovime, tunneme
Puhkus Hispaanias ei ole ainult rannapuhkus ja õrnade lainete puudutus, vaid ka inspireerivad ekskursioonid kuulsatesse ajaloolistesse kohtadesse. Helikopteriga lend üle võluva Barcelona, Madridi palees salapärastel tänavatel ekslemine, külastage Tarragona rooma amfiteatri varemed, avastage härjavõistlust ja vaadake kuidas vaprad mehed võitlevad vihaste pullidega pealtvaatajate aplausite saatel!
Kuntsi asjatundjad võivad imetleda Antonia Gaudi arhitektuurilisi meistriteosid (maailmakuulusad tantsivad majad!), külastada kuulsaid muuseume ja näha suurte meistite teoste originaalid: Picasso, Velazquez, Caravaggio, Goya, Stradivari.
Hispaania köök on see millega peaks kindlasti tutvuma! Maitsav Andaluusia veinid (tuntud ka „Devils blood“ nime alt), jeres ja jamon, tapas, gazpacho – see kõik on ainult väike osa lõputult suure ja maitva Hispaania roogade mosaiiki.

Kas teadsite, et

Föönilkaste keeles tähendab riigi nimi „küüliku rannik“. Öeldakse, et kui iidsed roomlased vallutasid Hispaaniat, olid nad üllatunud seal looduses elavate küülikute arvu poolest. Kui teil tekib kindel soov uuesti külastada Hispaaniat, siis peate jooma vett ükskõik millisest joogiveega purskaevust Barcelonas. Hispaanias on Guadiana jõgi, mis on 744 km pikk. See on ainus omapärane jõgi, mis ilmub ja kaob. Jõgi läheb maa alla Guadiana Eye veehoidla piirkonnas ja tuleb tagasi Ciudad Real linna lähedal. Barcelonas on Euroopa suurim akvaarium. Samuti on Hispaanias ehitatud katedraal, mis on maailmas kõige suurema pindalaga – Santa Maria de la Sede (1402-1519). Selle pikkus on 126,2 m, laius 82,6 m ja kaare kõrgus 30,5 m. Ja maailma väikseim kirik, Santa Isabel de Ungria Colomaresis, asub ka Hispaanias Malagas. Ebakorrapärase kujuga hoone sisepind on vaid 1,96 ruutmeetrit. Muide, hispaania kassid ei mõista tavapärast misu, misu. Neile peab ütlema "ps-ps".

Suveniirid ja ostud

Hispaanias on lai suveniiride ja kingituste valik igale maitsele ja eelarvele. Oma ostud on parem teha suuremates linnades – Madrid, Barcelona ja Malaga. Hispaania suurim hüpermarketite kett – El Cort Ingles, kus pakutakse erinevaid tooded. Väiksemates poodides leidub hea kvaliteediga tooteid mõistliku hinnaga. Tavaliselt ostavad turistid Hispaanias toledo terasest tooted (pistod, noad või ehted), kastanetid, rahvarõivastes kujukesed, fännid, kitarrid. Toidust - „jamon” (kuivatatud sink), vein, jeres, juust, oliivid ja oliiviõli. Samuti väärivad nahktooded tähelepanu: kingad, kotid ja rõivad.

Lisainfo

Pöörame teie tähelepanu, et 15. augustil tähistatakse Hispaanias riiklikku püha (meie Jumalaema ülestõusmist). Sellega seoses anname teada, et kõik riigi- ja eraasutused on sellel päeval suletud.

Pealinn

Madrid

Reisid Hispaania:

Barcelona
Kõige ilusam ja euroopalikum Hispaania linn. Barcelona on Kataloonia ajalooline pealinn, mis on ühtlasi ka Vahemere suurim sadam, millele kuulub riigi kõige kaubanduslikuma ja tööstuslikuma linna au.
Costa Brava

Hispaania jahedam rannik - Costa Brava - on aastaringselt eriti pehme kliima. Rannas on mitmed kuurordid, mis ulatuvad Prantsusmaa piirini, millest kõige kuulsamad on Tossa de Mari linnad, Lloret de Mar, Blanes.

Costa De Barcelona

Costa de Barcelona ulatub Kataloonia pealinnast 100 km põhja ja lõuna poole. Seda piirkonda armastavad igas vanuses ja huvidega turistid ning see ei ole üllatus: ilus loodus, soe meri, hoolitsetud rannad, paljud ajaloolised kohad ja naudingud igale maitsele.

Costa Dorada
Costa Dorada tähendab tõlkes kuldset rannikut, mille nimetus tuleb eriliselt kullakarvalise liivaga rannast Kataloonia lõunarannikul. Costa Dorada väga laiad kuldsed liivarannad, koos madala rannikuveega, loovad suurepärased tingimused puhkuseks lastega.
Mallorca - Palma de Mallorca
Hispaania
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy