• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Costa Brava | TUI.EE

Huvitavaid fakte Costa Brava kohta:

Transport

Barcelona ei ole nii kaugel kui te arvate, kiirbuss sõidab Tossa de Mar - Lloret de Mar - Barcelona marsruudil umbes 7 korda päevas ja pilet maksab umbes 6 eurot, taksosõit võib maksta umbes 90 eurot. Kuigi kõige mugavam transport on linnalähirong. Raudtee kulgeb mööda rannikut Blanesi linnast Barcelonani ja kaugemale.

Rongid väljuvad iga 30 minuti järel (liiklus peatub öösel), pileti maksumus sõltub nädalapäevast ja on umbes 3 eurot. Lloret de Marist Blanesi raudteejaamani saab tulla bussiga, mis väljub ka iga 30 minuti tagant bussijaamast. Kuid on olemas ka alternatiivne võimalus reisida naabruses asuvate kuurortide vahel - Blanes, Tossa de Mari ja Lloret de Mar linnade vahel sõidavad lõbusõidulaevad mitu korda päevas. 
Laevapileti hind on 3–8 eurot. Ranniku kuurortide vahel taksosõit võib maksta 6 - 20 eurot. Antud info on ühe suuna tasude kohta.

Mida teha?

Puhkus Costa Brava kuurortides on kombinatsioon rannapuhkusest ja ekskursioonidest. Siin on mida vaadata! Näiteks, miks mitte külastada Barcelonat? Kindlasti tuleb külastada Antonio Gaudi loomingut - Sagrada Família kirik. 145 km kaugusel Barcelonast on suurepärane keskaegne linn Girona. Selle ajaloolise monumendi läheduses on Figueres, kus asub Salvadori Dali muuseum.
Samuti ei saa külastamata jätta vana arhitektuuri imet, Kataloonia sümbolit, mis on üles ehitatud 721 m kõrgusel merepinnast ja mida ümbritsevad Montserrati kloostri veetlevad kaljud. Päevareis Andorrasse, mis on iseseisev vürstiriik ning kus on tollimaksuvaba tsoon - ostude paradiis. Valtorderi linnas näete tõelist keskaegset rüütliturniiri ning saate osaleda keskaegses festivalis koos tantsudega ja õhtusöögiga. Nii lapsed kuid ka täiskasvanud saavad tõeliselt rõõmu Marinelandi delfinaariumi külastamisest, Aqualeoni mini-loomaaiast ja veeparkidest, millest suurim on Water World, ja asub Lloret de Mar läheduses.

Kuurordid

Costa Barcelona ja Costa Brava on kuurordid, mida  tuntakse ühise nime all "Costa Brava rannik", asuvad Hispaania põhjarannikul ja on kõrgelt hinnatud kogu maailmas. Puhkajaid meelitavad taskukohased hinnad, suur valik meelelahutust kogu perele, arenenud infrastruktuur ja Barcelona - Kataloonia pealinna lähedus. Costa de Barcelona (või Costa Maresme) ulatub Barcelonast Santa Susanna kuurortlinnani.

Edasi kulgevad Costa Brava kuurordid - Blanes, Lloret de Mari, Tossa de Mar ja Playa de Aro, millest igaüks on omamoodi unikaalne. Lloret de Mar on populaarne noorte seas, kes eelistavad väljasõite ja meelelahutust. Rannahuvilised hindavad Calella ja Santa Susanna pikki randu, nende maalilist ümbrust ja mereandidest toite. Tossa de Mar - piirkonna looduslik pärl - on vaikne ja rahulik perekuurort, mis asub hubases lahes mere ääres. Siin on kuulus keskaegne kindluslinn Vila Vella (“Vanalinn”). Costa Brava külalislahked kuurordid ei jäta ükskõikseks neid, kes ei suuda ette kujutada elu ilma kaubanduseta ja rahulike õhtusöökideta kohalikes restoranides. Suur valik hotelle erinevatele maitsetele, meri ja päike, vaatamisväärsused ja elurõõm- see on Kataloonia.

 

Rannad ja ujumise hooajad

Costa Brava kuurordi piirkonna rannikuala koosneb  kaljudest ja Pürenee mändide ja kuuskidega kaetud maastikust, mis omakorda vahelduvad suurepäraste lahtede ning liiva- ja kliburandadega. Siinsed ja kogu Hispaania  rannad on tasuta. Paljud rannad on tähistatud "sinise lipuga", sealhulgas: Blanes ja Sabanelli rannad Blanesis, Fenalsis, Lloretis, Sa Boadella & St.Cristinas Lloret de Maris, Garbi ja Gran de Calella rannad Callis, Gran de Todda & La Mar Menuda Tossa de Maris, Malgrad de Mari keskne rand ja Pineda de Mar.
Rannavarustuse (päikesevarjud ) rent toimub eraldi. Ujumise hooaeg kestab mai keskpaigast oktoobrini.

Reisid Costa Brava:

Blanes

Blanes on elav kuurortlinn, kus on kontrastsed arhitektuurihooned. Keskaegsed mälestised, kvartalid, ehitatud vana Hispaania stiilis, mis asuvad kõrvuti ultramodernsete hoonetega. Suurepäraselt sobib perepuhkuseks.

Costa-Brava
Hispaania jahedaimal rannikul Costa Braval on aastaringselt eriti pehme kliima. Rannas on mitmed kuurordid, mis ulatuvad Prantsusmaa piirini ning millest kuulsaimad on Tossa de Mari linnad, Lloret de Mar, Blanes.
Lloret De Mar
Lloret de Mar on väike Hispaania paradiis, kus saab nautida päikesepaistelisi päevi eemal suurlinna kärast, maitsta viinamarju, tantsida flamingot hommikuni, pärastlõunal - kõndida iidse linna kitsaste tänavatel ja lõõgastuda rannas, kus vaiksed lained uhuvad ära päevase päevase väsimuse.
Platja D Aro
Platja d'Aro on luksuslik kuurort Costa Brava piirkonnas. Kuurort asub maalilisel rannikul, kus on kaunid lahed ja lopsakas rohelus ning pikad liivarannad. Rannaäärsed hotellid asuvad merest sõna otses mõttes kiviviske kaugusel.
Sagaro
Sagaro kuurort on üks Hispaania populaarsemaid kuurorte, mis sai nime kohaliku Agaro jõe järgi. Turistidele avanevad Sagaro kordumatud vaiksed lahed ja maalilised metsad. Promenaadi ääristavad oleandri- ja oliiviaiad.
Tossa De Mar
Meekarva kaljud laskuvad taevasesse merepõhja, kerge tuul veeretab kuldseid liivaterakesi, õhus on soolast merelõhna ja lillearoomi, kaunid majad on kaetud lopsaka luuderohuga.
Costa Brava
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy