• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Costa-Brava | TUI.EE

Huvitavad faktid Costa-Brava kohta:

Mida teha?

Puhates Costa Brava kuurordides, saate edukalt kombineerida rannapuhkust ekskursioonidega. Siin on tõesti midagi näha. Näiteks, miks mitte minna Barcelonasse? Kindlasti peate külastama kuulsat Antonio Gaudi loomingut - Püha Perekonna katedraali. 145 km kaugusel Barcelonast on suurepärane keskaegne linn Girona. Selle ajaloolise monumendi lähedal on Figueres, kus asub Salvadori Dali teatri-muuseum. Samuti ei saa külastamata jätta vana arhitektuuri imet, Kataloonia sümbolit, mis on üles ehitatud 721 m kõrgusel merepinnast ja mida ümbritsevad Montserrati kloostri veetlevad kaljud. Päevareis Andorrasse iseseisva vürstiriiki - tollimaksuvaba kaubanduspiirkond – on shoppingu „sügav sukeldumine”. Valtorderi linnas näete tõelist keskaegset rüütli
turniiri, aga ka keskaegse festivali liikmeks tantsimise ja õhtusöögiga. Mitte ainult lapsed, vaid ka vanem põlvkond saavad
tõeliselt rõõmu Marinelandi delfinaariumi külastamisest, Aqualeoni
mini-loomaaiast ja veeparkidest, millest suurim on Water World, ja asub Lloret
de Mari lähedal.​

Transport

Barcelonasse jõudmine ei ole keeruline, kiirbuss läheb Tossa de Mar - Lloret de Mar - Barcelona marsruudil umbes 7 korda päevas ja pilet maksab umbes 6 eurot ning taksosõit võib maksta umbes 90 eurot. Aga ikkagi, peamine transport rannikul on mugavad äärelinna rongid. Raudtee kulgeb mööda rannikut Blanesi linnast Barcelonani ja kaugemale.

Rongid väljuvd iga 30 minuti järel (liiklus peatub öösel), pileti maksumus sõltub nädalapäevast ja on umbes 3 eurot. Lloret de Marist Blanesi raudteejaamani saab sõita bussiga, mis väljub ka iga 30 minuti tagant bussijaamast. Kuid on olemas ka alternatiivne võimalus reisida naabruses asuvate kuurortide vahel - Blanes, Tossa de Mari ja Lloret de Mari linnade vahel sõitvad lõbusõidulaevad mitu korda päevas. Laeva pileti hind on 3–8 eurot ühe suuna eest sõltuvalt vahemaast. Selle ranniku kuurortide vahel taksoga sõitmine maksab teile umbes 6 - 20 eurot. Hinnad on ühes suunas.

Kuurordid

Costa Barcelona ja Costa Brava on kuurordid, mida  tuntakse ühise nime all "Costa Brava rannik", asuvad Hispaania põhjarannikul ja on kõrgelt hinnatud kogu maailmas. Puhkajaid meelitavad taskukohased hinnad, suur valik meelelahutust kogu perele, arenenud infrastruktuur ja Barcelona - Kataloonia pealinna lähedus. Costa de Barcelona (või Costa Maresme) ulatub Barcelonast Santa Susanna kuurortlinnani.

Edasi kulgevad Costa Brava kuurordid - Blanes, Lloret de Mari, Tossa de Mar ja Playa de Aro, millest igaüks on omamoodi unikaalne. Lloret de Mar on populaarne noorte seas, kes eelistavad väljasõite ja meelelahutust. Rannahuvilised hindavad Calella ja Santa Susanna pikki randu, nende maalilist ümbrust ja mereandidest toite. Tossa de Mar - piirkonna looduslik pärl - on vaikne ja rahulik perekuurort, mis asub hubases lahes mere ääres. Siin on kuulus keskaegne kindluslinn Vila Vella (“Vanalinn”). Costa Brava külalislahked kuurordid ei jäta ükskõikseks neid, kes ei suuda ette kujutada elu ilma kaubanduseta ja rahulike õhtusöökideta kohalikes restoranides. Suur valik hotelle erinevatele maitsetele, meri ja päike, vaatamisväärsused ja elurõõm- see on Kataloonia.

Rannad ja ujumise hooajad

​Costa Brava kuurordi piirkonna rannikuala koosneb  kaljudest ja Pürenee mändide ja kuuskidega kaetud maastikust, mis omakorda vahelduvad suurepäraste lahtede ning liiva- ja kliburandadega. Siinsed ja kogu Hispaania  rannad on tasuta. Paljud rannad on tähistatud "sinise lipuga", sealhulgas: Blanes ja Sabanelli rannad Blanesis, Fenalsis, Lloretis, Sa Boadella & St.Cristinas Lloret de Maris, Garbi ja Gran de Calella rannad Callis, Gran de Todda & La Mar Menuda Tossa de Maris, Malgrad de Mari keskne rand ja Pineda de Mar.
Rannavarustuse (päikesevarjud ) rent toimub eraldi. Ujumise hooaeg kestab mai keskpaigast oktoobrini.

Reisid Costa-Brava:

Costa-Brava
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy