• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Costa Dorada | TUI.EE

Huvitavaid fakte Costa Dorada kohta:

Kirjeldus


Costa Dorada on Kataloonia lõunapoolseim rand. Costa Dorada liivarannad on laiad ja meri on madal, mis sobib puhkuseks lastega. 
Hulgaliselt erinevaid lõbustusparke, kohvikuid, restorane, diskosid ja ööklubisid pakuvad meelelahutust nii noortele kui täiskasvanutele. Puhkus Costa Doradas pakub avastamisrõõmu ajaloo- ja kultuurihuvilistele. Ekskursioonid  Montserrati mäele, kus paikneb Kataloonia patroonile pühendatud samanimeline mälestusmärk ning tutvumine sakraalarhitektuuriga jätab unustamatu mulje. Kirikutes kõlab poistekoori laul ning huvilised saavad näha oma silmaga Neitsi Maarja kuju. Lisaks saab osaleda munkade toodetud ravimite ja  likööride tasuta degusteerimisel. Costa Doradas on võimalik harrastada ka veespordialasid.

Purjelauasõiduks on kõige sobivamad Salou ja Cambrilsi rannad. Rannikul on tenniseväljakud, golfiväljakud ja ratsaklubid.

Ekskursioonid

Costa Dorada on tuntud  oma kuulsa PortAventura lõbustuspargiga, mida peetakse Hispaania Disneylandiks ning mis on  Euroopa suuruselt teine ​​lõbustuspark, mida külastavad mitte ainult lapsed, vaid ka täiskasvanud. Lastele pakub rõõmu Aqualeoni veepark ja mini-loomaed El Vendrellis ja Aquopolic'i veekeskus La Pineda. Lisaks saavad lapsed kaasaelada vaatemängulisele rüütliturniirile, millele järgneb rahvuslik õhtusöök, tulise flamencoga balleti Queta Barcelo esituses.
Barcelona avab oma uksed kõigile, kes tahavad tundma õppida selle imelise maa ajalugu, kultuuri ja kunsti. Kindlasti külastage iidset Tarragona linna, kus vaataja pilgule avaneb   Rooma arhitektuurimälestiste park. Samas on Tarragona ka hoogsalt arenev linnaruum, mille keskuseks on Rambla Nova promenaad,  mis kulgeb piki linna kuni meresadamani. Põnev on avastada ka väikest  Reusi, mis üllatab oma  rikkaliku ajaloo ning omapäraste selle kaubandus- ja ärikeskustega.

Puhates Hispaanias on lausa kohustuslik külastada imelist Kataloonia pealinna Barcelonat. Ekskursioonil Torresi veinikeldritesse on võimalik degusteerida piirkonna parimaid veine. Costa Doradal puhkusel olles ei tohi unustada võimalust külastada Andorra iseseisvat vürstiriiki, kus ostlemine  tollimaksuvabas tsoonis pakub teile tõelist rõõmu.

Transport


Aktiivse puhkuse eelistajad saavad tutvuda lähiümbrusega ning teha väljasõite.  Rongiga pääseb Barcelonasse ja tutvuda  ühe Hispaania ilusaima linnaga.Ühe suuna pilet maksab linna maksab  4 - 6 eurot, sõltuvalt kuurordi kaugusest Barcelonast.
Üldiselt ranniku linnadevahelise  transpordi hind jääb vahemikku 1 kuni 3 eurot. Ekskursioonibuss sõidab marsruudil Salou - Tarragona - Barcelona 5-7 korda päevas, mille keskmine ühe suuna hind on 7–8,5 eurot. Odavam viis linnade vahel reisimiseks on liinibuss, mille hind ja sõiduplaanid võivad hooajati muutuda. Keskbussiterminal asub Tarragonas. Taksoga sõitmine on ilmselt kõige mugavam, aga ka kallim.

Kliima


Costa Dorada asub Vahemere rannikul ja ulatub Barcelonast Tarragona provintsi piirini.. Tänu ainulaadsetele geograafilistele asukohale ja pehmele Vahemere kliimale on see koht muutunud tõeliseks paradiisiks. Püreneed ja Kataloonia mäed kaitsevad hästi Costa Doradat tuulte ja tsüklonite eest. Sellest tulenevalt on Costa Dorada ilm märtsist oktoobrini hea, mistõttu puhkajaid jätkub  peaaegu kogu aastaks. ujumishooaeg algab  mai keskpaigast.
Suve keskel soojeneb merevesi  22-25 ° С, õhutemperatuur juulis-augustis on umbes 33 ° С. Costa Dorada rannad on pikad, laiad, peene liiva ja puhta veega ning paljud rannad on tunnustatud sinine lipuga.
 

Rannad ja ujumise hooajad

Paljud Gold Coast rannad on tähistatud sinise lipuga puhtuse ja keskkonnasõbralikkuse eest. Capellans & Llevanti rannad Salou kuurortlinnas ja Cambrils - rannad Cavet, Prat d'en Fores, Vilafortuny I Esquirol.

Reisid Costa Dorada:

El Vendrell
See väike iidne linn oli kunagi tavaline kaluriküla, mis on esmamainitud XI sajandil. Nüüd meelitab linn üha rohkem turiste, ajaloohuvilisi. Puhtad liivarannad ja selge madal merevesi rõõmustab puhkajaid.
Calafell
Calafell asub Barcelona ja Tarragona vahel. Rohkem kui 2500 aastat tagasi ehitati mäe vahele linnus Calafelli ja Segur de Calafelli asustatud keskuste vahel, et kaitsta end vaenlaste eest.
Cambrils
Vahemere looduse ilu, keskaegse linnavaim, naftatootjate ja kalurite parimad traditsioonid, soe päikesepaisteline pehme Hispaania temperament ja mahe meretuul- see on Cambrils.
Comarruga
Coma-Ruga oli kunagi väike kaluriküla, mis asub El Vendrelli linna läheduses. Ajapikku muutus antud piirkond tuntud turismivööndiks
La Pineda
Päike, männimetsa ja mereõhk, kirglik Hispaania rütm, kuulsad punased veinid ja mereandidega lõhnav paella - kõik see on Kataloonia..
Salou
Salou kuurortlinn kuulub Costa Dorada populaarsesse Hispaania ranniku tuntud puhkekohtade hulka.. Salou's ootab teid, aktiivne puhkus ja lõbus meelelahutus.
Costa Dorada
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy