• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Tai | TUI.EE

Huvitavaid fakte Tai kohta:

Kirjeldus

Tai reisikorraldaja TUI Baltics kutsub teid meeldejäävale reisile sellesse kuningriiki, mis asetseb Kaug-Aasias ja piirneb Kambodža, Laose, Myanmari ja Malaisiaga. Sellel troopilisel maal ootavad teid imetlusväärsed India ja Vaikse ookeani mered, suur valik erineva kategooria hotelle, kohaliku elanikkonna sõbralik külalislahkus, Põhja-Tai iidsed linnad, eksootiliste puuviljade rikkalik valik ja legendaarne Tai massaaž.

Oma puhkust Tais soovitame alustada tutvumisest riigi pealinna Bangkokiga. Siin näete palju unikaalseid ja maailmakuulsaid vaatamisväärsusi, millest olulisimad on kuningapalee ja lamava Buddha kuju. Jätkates ringreisi mööda Taid, võite suunduda vana Siiami riigi pealinna, mis paikneb 86 km Bangkokist põhja suunas. Seal asub kuulus Ayutthaya park iidsete pühakodade varemetega ja Bang Pa-Ini lossi varemed.

Kui sõita Bangkokist lääne suunas, siis Nakhon Phatomi linna lähedal võib näha maailma suurimat Buddha kuju – 127-meetrist Phra Pathom Chedit. Kanchanaburi linna kõrval on sellised kurvad kuulsad vaatamisväärsused, nagu Surmatee ja sild üle Kwai jõe, mille ehitasid sõjavangid Teise maailmasõja ajal. Läheduses on elevantide kaitseala Samphran, loomaaed ja etnograafiline keskus Roosiaed. Põhja-Tai on huvitav selle poolest, et siit pärineb Tai tsivilisatsioon; sellel territooriumil laiuvad lopsakad troopilised metsad ja kosed, samuti iidsed linnad ja pühakojad.

Siin toimuvad kirevad rahvuspühad, millest võite aukülalistena osa võtta. Nii jääb Tai ringreis kauaks kirkana teie mälestustesse ning fotoalbum täieneb unikaalsete ülesvõtetega. Reis Taisse annab teile võimaluse külastada unikaalseid rahvusparke metsiku loodusega, legendaarse Tai poksi võistlusi, haaravat vaatemängu tiigrite, elevantide ja krokodillidega, samuti iidseid pühamuid ja pagoode. Pea kõik Tai kuurordid pakuvad turistidele kaasa haaravat sukeldumist, hasartset kalapüüki ja sütitavaid tantse, milles osalevad rõõmuga turistid kogu maailmast.

Vaatamisväärsused

Kohalikest vaatamisväärsustest tasub pilk peale heita ujuvale Damnoen Saduaki turule: vaiadel sillalaudise vahel voolab tume vesi, lettide read võluvad kaubavalikuga, piki sadamakaid on arvukad müüjate paatide read. Et jäädvustada see suurepärane koht mällu, tekib teis kindlasti tahtmine osta mõni suveniir. Kindlasti jääb meelde ka kuningliku mööblivabriku käsitöömööbli salongi külastus. Iseäraliku kujuga diivanid, lauad ja toolid, mis võtavad eeskuju tumepruuni jugapuupuidu loomulikest kumerustest, lummavad külastajaid. Ei saa mööda minna ka Hin Dadi („põlev kivi“) kuumaveeallikast, mille avastasid jaapanlased „surma tee“ ehituse käigus ja mis on esimest korda kohandatud nii külmade, soojade kui ka kuumade vannide võtmiseks. Siin laskute mööda küllaltki libedat teed puitlaudisele kolme kümblusvanni juurde, mis on üksteisest eraldatud kivist vaheseintega. Vaheldumisi sooja, kuuma ja külma kasutades sukeldute igasse tervendavasse allikasse, tundes tõeliselt ebamaist naudingut. Kuum soojus tungib igasse poori, soojendab teid luudeni ja peletab eemale kõik organismi kogunenud põhjamaised külmetused. Peale seda protseduuri tahaks värskendavat ja virgutavat jahedust. Piisab vaid kümbluskohtade vahel olevatest vaheseintest üle ronimisest ja olete juba külmas osas, kus vesi purskab maa seest jääkülma joana. Kaua siin olla ei saa – tahaks jälle sooja vette sukelduda. Ja niimoodi mitu korda järgemööda.

Tais on palju koeri – krantse – kes on möödujate suhtes väga rahumeelsed ja usaldavad. Kuid nii imelik kui see ka ei ole, siis kasse endise Siiami tänavatel peaaegu ei ole, rääkimata siiami kassidest. See-eest on olemas meie jaoks eksootilised loomad, nagu mangustid. Nad elavad siin hoovides ja inimeste majades ning kaitsevad neid madude ja hiirte eest. Väga tihti võib neid kohata lähima puu otsas või üle tee jooksmas. Veel on Tai ahvide maa. Need väikesed ülbed olevused on turistide andidest ära hellitatud ja rikutud ning sealjuures ka varganäod. Seepärast hoidke oma kottidel, rahakottidel ja kaameratel silm peal: piisab vaid korraks tähelepanu hajutada ja häda ei ole võimalik vältida. Kui teie vara on näpanud osavad sabadega sulid, võib see džunglisse haihtuda. Olles juhtiv reisikorraldaja sellel suunal, pakub TUI oma turistidele kõiki puhkuseliike Tais: mereäärset lõõgastumist, ekskursioone ja erareise. Meie spetsialistid on välja töötanud nii palju erinevaid reisipakkumisi, et leiate kindlasti sellise variandi, mis on teie jaoks meeldiv ja taskukohane!

Traditsioonid ja kombed

Taimaalasted räägivad: „Pea peab olema puhas, aga jalad mustad“. Sellel maal ei ole kombeks kellegi pead puudutada – pea on püha. Isegi väikeste laste päid ei tohi siin silitada. Samuti ei ole kombeks taimaalast õlale patsutada. Kui istute jalg üle põlve, ärge mitte mingil juhul osutage tallaga inimeste, Buddha kuju või kuninga suunas. Kuningapaleed ja pühakodasid külastades on vaja ilmtingimata jalatsid jalast ära võtta ja need lävepaku taha jätta. Riietus peab vastama teatud reeglitele – nõutud on põlvi kattev seelik või püksid, õlad peavad kindlasti kaetud olema.

Taimaalaste viisakus, heatahtlikkus, külalislahkus ja naeratus on laialt tuntud, kuid seda rahvuslikku omadust ei tohi kuritarvitada. Alati tuleb meeles pidada, et Tais on sotsiaalsed ja religioossed traditsioonid, mille rikkumine võib kohalikke elanikke solvata. Taimaalased austavad kuninglikku perekonda, kelle kritiseerimist peetakse mistahes asjaoludel lubamatuks. hooletu riietumine on vastuvõetamatu, eriti pühakodade või kuningapalee külastamisel. Buddha suhtes ei tohi väljendada lugupidamatust. Järgige neid lihtsaid reegleid ja olete „naeratuste maal“ alati teretulnud külaline.

Ekskursioonid

Kuningapalee ja templid, Roosiaed ning Bangkoki kanalid, kruiis mööda Kwai jõge, Jim Thompsoni maja ja Taevaloss, elevantide küla, Kolme kuningriigi romantiline park, Tõe tempel (Prasat Satchatham), Pattaya Tõe tempel, orhideede farm Siriporn, pudelimuuseum, Iidsete kivide park ja krokodillifarm, ahvide etendus, Pattaya veepark Jomtienis, Ripley muuseum „Usu või ära usu“.

Pealinn

Bankok

Kuurordid

Pattaya on kuurortlinn, mis asub Siiami lahe idakaldal, kus maismaa kõige sügavamalt lahte ulatub. Seepärast ei ole siin vaja tsunamit karta – lahe kaldad ei lase sel hoogu üles võtta. Siin puhkavate turistide käsutuses on üle 120 hotelli, lõputu restoranide valik, imelised rannad ja unikaalne lõbustustööstus. Siia tuleb aastas kokku kuni miljon turisti kogu maailmast. Oma nime võttis Pattaya tuulelt, mis sealkandis puhub. Bangkokist 150 km kaugusel asuvat Pattayat peetakse Aasia Rivieraks. Praktiliselt igas kohalikus rannas on võimalik skuutrisõit, surfamine, veesuusatamine, kaatrisõit, merekalapüük ja akvalangiga sukeldumine. Arvukad baarid, diskoteegid, restoranid, erinevad etendused, keeglisaalid, lasketiirud, vibulaskmine, tenniseväljakud, kaubamajad, arvukad kauplused ja letid, kõikvõimalikud ekskursioonid ja meelelahutusprogrammid ei lase teil igavust tunda, ükskõik kui pikalt olete kavatsenud sellel tõotatud maal aega veeta. Üsna populaarne vaatemäng turistide seas on traditsiooniline Tai poks.

Pattayas tehakse teile ettepanek sõita ekskursioonile tiigrite loomaaeda, krokodillide ja madude farmi, safariparki, sõita elevandi seljas, külastada maailmakuulsat drag-etendust ja proovida enda peal kuulsat Tai massaaži.

Phuket on Tai suurim saar pindalaga 540 000 ruutkilomeetrit ning mõõtmetega 48 km põhjast lõunasse ja 21 km läänest itta. Kaldaid uhuvad Andamani meri ja India ookean. Phuketi suurim ja populaarseim kuurort on Patong. Siin asuvad arvukad baarid, restoranid, diskoteegid, go-go etendused ja ööklubid, mis on enamuses koondunud ööelu keskusesse Bangla tänavale. Laiad liivarannad on siin väga puhtad ja ilusad – eriteenistused hoiavad siin ideaalset korda. Ranna valgele liivale on rabav kontrast rikkalik türkiissinine meri. Samuti on tuntud kuurort Karon Beach, kus on palju rikkalikke hotelle ja saare kõige hinnatumad restoranid. See rannikuala on uskumatult ilus ja siin on loodud kõik tingimused akvalangiga sukeldumisega tegelemiseks. Veealusesse maailma sukeldudes saate te enneolematu naudingu. Karon Beach koosneb kahest osast: Suur ja Väike Karon. Kohe Suure Karoni taga on suurepärane avalik troopiline rand Kata Beach, mis on muinasjutuliselt ilus – täielik paradiis. Põhilised meelelahutusasutused on Kata Centeri ja Soi Sanuki tänavatel. Kamala rand on tuntud oma ürgse ilu poolest ja vaatemänguküla „Phuket Fantasea Show“ läheduse tõttu. See rand ei ole suur, kuid väga ilus ja mugavustega. Panwa rand asub Phuketi idarannikul (kõik ülalpool nimetatud on saare lääneosas), eemal tuntud turismikeskustest. Ka sealt leiate restoranid, kauplused ja lõbustused. Selle piirkonna hotellid sobivad eraldatust otsivatele turistidele, kes eelistavad vaikset ja rahulikku puhkust. Kaugele merre ulatuv Panwa neem on kuulus ilusa maastiku poolest. Veealune jaht, ekskursioonid, windsurfing, akvalangiga sukeldumine, jahiga sõit, langevarjuhüpped, rannavõrkpall – kõik need meelelahutused on Phuketi randades olemas. Samuti võite külastada Riikliku Mereuuringute pargi akvaariumi ja pärlikasvatuse farmi. Saar on kuulus rikkaliku loomariigi poolest, mida võite vaadelda selle täielikus suursuguses Phuketi rahvuspargis, samuti liblikate aias ja merikarpide muuseumis (kõik need kohad on osa Phuketi ekskursioonidest).

Samui saar on Tai suuruselt kolmas saar pindalaga 247 ruutkilomeetrit, pikkusega 25 km ja laiusega 21 km. See asetseb 80 km kaugusel riigi idarannikust ja 560 km kaugusel Bangkokist. Idast läände poolitab saare mäeahelik. Samui maaliline maastik koosneb põhiliselt metsadega kaetud nõlvadest, kuid ranna ääres on mugavad lahesopid, liivarannad ja ilusaimad lahed. Saar on ümbritsetud arvukate, reeglina asustamata saartega. Kohalikud elanikud tegelevad kalapüügiga ja kookospähklite kasvatamisega (neid peetakse maailma parimateks), samuti toob suure osa tulust välismaine turism. Saare keskosa on kaetud läbimatute džunglitega ja piki rannajoont laiuvad kookospalmide istandused ja puuviljaaiad. Saare pealinn on Naton.

Samui sai rahvusvaheliseks kuurordiks juba kaheksakümnendate alguses Tai välisturismi organisatsiooni otsusega. Samui kliima on niivõrd soodne, et turistid saavad siin puhata aasta läbi, kuigi turismihooaja tipp on siin jaanuar-veebruar ja juuli teine pool. Saare peamine vaatamisväärsus on Suure Buddha tempel 12-meetrise kuldse Buddha kujuga. Templis tähistatakse erinevaid pühasid. Saare edelaosas on madude farm, kus kaks korda päevas korraldatakse madude vaatemängu. Etenduse ajal näete te haruldasi maoliike, võite neid dresseerijate järelevalve all puudutada ja koos nendega isegi pilti teha. Farmi juures loomaaias elavad veel skorpionid, püütonid ja muud elukad. Siin saate osta ravimeid, mis on toodetud mao sapist, kopsudest või paljunemisorganitest ning millele antakse kaasa üksikasjalik kasutusjuhend. Tehase suveniirikioskis müüakse häid tooteid naturaalsest maonahast ja restoranis võite proovida hulgaliselt maoliharoogasid, mis väga maitsvad ja eksootilised! Rahvarikkad ööelu keskused koos kogu meelelahutusega klubide, baaride, restoranide ja diskoteekide näol asuvad Chawengi ja Lamai Beachi piirkonnas. Taling Ngami asula aga sobib neile, kes otsivad vaikust, rahu ja eraldatust. Kuid nii siin kui ka seal ootab teid hõrk ja mitmekesine eksootiline köök. Kõik road on restoranides valmistatud värskeimatest mereandidest, seejuures on hinnad neis väga taskukohased. Kohalikud turistide vaatamisväärsused on Hin Ladi ja Namuangi joad, Naga pärlikasvatuse farm, liblikate aed. Samuti on huvitav külastada ahvide ja elevantide vaatemänge. Soovitame rentida jalgratas või džiip, et sõita saare sügavusse ja nautida selle puutumatut imelist maastikku. Lamai ranna lõunatipus aga võite näha kaht imeliku kujuga kivi – need on samuti omamoodi kohalik vaatamisväärsus. Neid kutsutakse vanaemaks ja vanaisaks. Legendi järgi sõitis abielupaar paadiga saarest mööda, kuid tõusis tugev torm, paat purunes ja inimkehad paisati kaldale, kus seejärel ilmusidki need unikaalsed kivimoodustised. Kivide lähedal on kaubahoovid, kust võite soetada suveniire ja rõivaid.

Köök

Tai köögi aluse moodustab „viie maitse kunst“: magus, hapu, soolane, kibe ja vürtsikas. Selleks, et anda roogadele vastav maitse, kasutatakse Tai köögis järgmisi koostisosi: magus – suhkruroog või suhkrupalm, küps ananass; hapu – sidrun, laim, toores mango või ananass, äädikas, ma-euk (Solanum ferox – baklažaanitaoline hapude viljadega taim); soolane – sool, nam plaa (Tai kalakaste, kasutatakse samuti nagu sojakastet Hiina ja Jaapani köögis); kibe – ma‑ra (kibe kurk); vürtsikas – toores või kuivatatud tšillipipar. Lihast kasutatakse põhiliselt sea- ja kodulinnuliha. Väga palju on oskuslikult valmistatud roogasid mereandidest ja mageveekaladest.

Reisid Tai:

Koh Samui
​Samui puhkekeskused ja hinnad on ideaalsed meelelahutuseks ja lõõgastumiseks. Turistidel on võimalus veeta sisukalt aega lihtsalt rannas puhates kui ka aktiivselt veespordialasid harrastades. Sukeldumisharrastajad saavad nautida Samui veealust maailma, mis äärmiselt põnev ja mitmelülgne..
Pattaya

Tai on ideaalne variant puhkuse veetmiseks. Võrratud rannad, troopiline kliima, iidsed pühakojad ja eksootiline köök võimaldavad veeta unustamatu puhkuse. Broneerige reisid Taisse TUI Baltics kaudu! Lubage endale kirev seiklus!

Phuket
Tai - ideaalne puhkusesihtkoht talvel. Soe meri, läbimõeldud ekskursioonide programmid ja hea transpordiühendus mandriosaga võimaldavad teile mugavat puhkust. Lubage endale puhkust paradiisis - broneerige reis Taisse TUI Balticuga!
Tai
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy