• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Dalaman | TUI.EE

Huvitavad faktid Dalaman kohta:

Kirjeldus

Väikest Türgi linna  Dalamani peetakse kohalikuks pärliks oma  ilusate randade,  selge merevee ja puhaste järvede tõttu. Kuurordil on looduslik rand, kus elavad haruldased  kilpkonnad ja sinised krabid. Turistid peatuvad Dalamanis, ennekõike selle koha suurepäraste maastike, kaunite mägede, tiheda rohelise taimestikuga ja selge taevaäärse mere pärasst.

Ekskursioonid Dalamani õigustavad arheoloogiliahuviliste ootusi. Kapydagi poolsaarel on muinsuskaitsealade varemed ja Chogmeni küla lähedal on võimalik külastada Hippoci vana asustust.

Reisid Dalamani sobivad ka ekstreemspordiharrastajatele. Sõitmine Dalamani jõel on maist novembrini väga populaarne. On kaks 12 km pikkust erineva raskusastmega marsruuti.

Dalamani piirkonna kõige maalilisemad lahed meelitavad kruiisi- ja lõbusõidulaevu. Kohalik looduslik ilu ei jäta ükskõikseks isegi kõige paljunäinud reisija.

Dalamani köök on kuulus oma Ottomani kulinaarsete traditsioonide poolest, mis põhinevad enamasti lambahakklihal, aurutatud köögiviljadel ja vürtsidel, mis annavad kohalikele roogadele erilise maitse.

Soovitame maitsta karnevalit, mis on valmistatud lambahakklihaga  täidetud baklazhaanist, millele on lisatud pähkleid ja kuivatatud puuvilju ning maitsvaid lihapalle, mis on valmistatud küpsetatud baklažaanist ja juustuga maitsestatud kartulipüreest.

Jookidest saate proovida teed orhideedest ja piimajooki Sahlepist magusa idamaise bahlavaga.

Sport

Kuurort asub Dalamani jõel, kus korraldatakse raftinguid.  Dalamanil on kaks 12 km pikkust raftingut.  Vahetult pärast Acquepr küla alumist osa on olemas raftimisbaas. Ülemine osa on Lääne klassifikatsiooni järgi üsna keeruline.

Kividevahelised järsud langused, jõe kiire vool.  Alumine osa on lihtsam, sellel on vaid üks suur langus. 

Transport

Dalamani jõuate hõlpsasti  mööda Mugla-Fethiye maanteed. Kõigil suurematel linnadel on olemas regulaarsed bussiliinid. Dalamani lennujaamas on rahvusvahelise klassi lennujaam, mis teostab ka regulaarlende Istanbuli, Ankaraja paljude teiste linnade vahel.

Hotellid

Lennujaama läheduses ja kesklinnas on palju hotelle ja külalistemaju. Selle piirkonna suurim hotell on "Therme-Maris", mis asub Incebeli linnas.

Ekskursioonid


Dalamani rannikul on mitu Blue Cruise'i marsruuti. Eriti armastatud on Sarsala lahe Goceki laht, Büngüs, Syralybuk, Kurshunlu ja Tashiak (Bedri Rahmi) nende erakordse ilu tõttu. Soovitame teil veeta üks päev looduskaitsealal, mida ümbritsevad sajanditevanused palmipuud.
Golfiväljaku  lähedal asub Abbas Pasha mošee. Looduspargi rajaja oli  Egiptuse kuberner Abbas Pasha, kirglik jahimees, kes otsustas ehitada  endale jahimaja. Projekti tegid Prantsuse arhitektid. Samal päeval sai Prantsuse büroo tellimuse Egiptuses asuva raudteejaama ehitamiseks.
Vea tõttu läksid  jahimaja ja jaama projektid vahetusse ning  jaama plaan tuli Dalamanisse. Ehkki jaamahoone ei kujuta endast midagi erilist ,on selle hoone huvitav lugu muutunud üheks Dalamani legendiks..
Tasub  külastada Kriya, Lissay ja Lidai linna. Neis linnades ei ole arheoloogilisi väljakaevamisi tehtud. Kuigi varemed on mõnevõrra ebamäärased, on see kahtlemata põnev reis.
Kriya edelas, Kargyni järve lõunarannikul on Lissai varemed ja Fethiye lahe lääneosas on Lida varemed. Arvatakse, et Lyday linn saavutas oma suurima õitsengu Bütsantsi ajal. Hippoki linn asub mäe ääres Chogmani küla lähedal Asari linnas, 30 km kaugusel Dalamanist.
Ajaloohuvilistele võib see koht tunduda huvitav. Nimi Hippoc tähendab "hobuse linna". Tähelepanu väärivad kohe asula kaguosas asuvad kuus kivist hauda. Linna edelaosas on kaljudes näha veel mitmeid haudasid, mis sarnanevad Telmesos (Fethiye). Kepezbashi nimelisse kohta on Bütsantsi ajal ehitatud maja varemed.
Kui viibite Sarygermes või Dalamanis, ootavad teid põnevad paigad: Gökdagi mäe koopad, Lycia perioodi kivimid Kayadibis, iidne linn Octapolis Bozbelis, Hisar, Ilıca ja Chal jõed Gurlake'is, sepatööd Gürköy külas ja vana sild Akkopru Dalamani jõe ääres.
 

Reisid Dalaman:

Даламан
Небольшой городок Турции – Даламан считается местным «Лазурным берегом» благодаря красивейшим пляжам, ласковым водам Эгейского моря и прозрачным озерам. На курорте имеется естественный пляж, на котором водятся редкие грифовые черепахи и голубые крабы.
Мугла
Мугла открывает привычную Турцию с необычной стороны. Если вы устали от суеты Бодрума и Мармариса, самое время посетить этот тихий азиатский городок. Здесь до сих пор сохраняются в первозданном виде черты традиционного турецкого быта.
Сарыгерме
Dalaman
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy