• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Fethiye | TUI.EE

Huvitavad faktid Fethiye kohta:

Kirjeldus

Üks vaiksemaid kuurorte Türgis - Fethiye on kuulus oma rahuliku mere ja kaunite mägede poolest, mis on kaetud männimetsaga. Kaasaegne linn saab alguse iidsest sadamast Telmes, mis pärineb 5. sajandist eKr. Ühel ajal külastasid seda Makedoonia Alexander ja Nearh ning linn omandas oma praeguse nime 1934. aastal kartmatu piloot Fethiy Bey auks.

Reisimine Fethiyesse sobib neile, kes eelistavad liivarandu. Kaugel merel kulgeb lai liivane luide, luues lahe, mis on kaitstud  külmade tuulte ja hoovuste eest ning kus saab ujuda isegi talvel. See lai liivase rannaga poolsaar, kannab nime Turtle Island, kus elab rohkesti kilpkonnasid.

Puhkus Fethiyses sobib aktiivse puhkuse harrastajatele. Ideaalne koht õhulendudeks on Oludenizi laguun - sinine laguun.

Fethiye ekskursioone hindavad turistid, keda huvitab ajalugu ja arhitektuur: kalmistud, Tlos ja Xanthose iidse linna varemed, Amintosi haud ja väljakaevamistel leitud põnevad muuseumi eksponaadid. 

Peamiste vaatamisväärsuste hulka kuuluvad ka Lycia mägede nõlvadel asuvad varemed, kus on näha palju iidseid Lycia haudasid, 2. sajandist säilinud teatrit, kus korraldatakse kontserte ka tänapäeval, samuti 15. sajandi Rüütli loss, mis asub teisel pool.

Kohalikest restoranidest soovitame Yacht Restaurant, Pasa Kebap ja Cennet Parki, mis on tuntud mitte ainult oma suurepärase köögi, vaid ka suurepäraste vaadete poolest. Fethiye linnas asub ujuv restoran Bonsuar Joysen, mis igal õhtu väljub muulist umbes kell 20:00.
 
Kõige populaarsem tantsuklubi on "Lykia Disco", mis asub Jalise kvartalis.
 

Asukoht

​60 km kaugusel Dalamani rahvusvahelisest lennujaamast.

Meelelahutus ja sport

 Paraglidingu harrastajad saavad nautida panoraamvaadet rannast, Patara randadest Dalamaninist ja saartest, mis on laiuvad merel, ülevalt paistab ka Rhodose saar. Lisaks veel:  rafting (laskumine mägi jõel), Jeepi safari (ratsutamine mägiteedel), sukeldumine (sukeldumine) ja purjetamine.

Ekskursioonid

Oludeniz (Surnumeri) - üks kuulsamaid ja ilusamaid Türgi vaatamisväärsusi. Külastage Efesos, Tlos. Dalyan. Tutvuge iidse Lycia salapäraste haudadega. Teenused: mullivann, ujumine Keijeizi järvel, kilpkonnad Istuzu rannas. Canyon Saklykent . Laevareis 12 saarele, sealhulgas Cleopatra saarele ja Pirate saarele.

Reisid Fethiye:

Гёчек
Гёчек – это городок, раскинувшийся у одноимённой бухты в заливе Фетхие, на самом севере залива. Совсем недавно стал излюбленным местом встречи яхтсменов и любителей морских прогулок. В бухтах этого региона Вы круглый год можете увидеть различные яхты, начиная от самых роскошных последних моделей до самых маленьких.
Мугла
Мугла открывает привычную Турцию с необычной стороны. Если вы устали от суеты Бодрума и Мармариса, самое время посетить этот тихий азиатский городок. Здесь до сих пор сохраняются в первозданном виде черты традиционного турецкого быта.
Оваджык
Курорт Оваджик идеален для спокойной жизни в окружении сосновых лесов и величественных гор. Сотни симпатичных вилл утопают в зарослях частных садов с яблонями и грушами, сливами и инжиром, гранатами и абрикосами.
Олюдениз
Фетхие
Яниклар
Яныклар - это район, территория и природа, которой взяты под охрану государства, очень специфическое место, в котором опасности густой постройки никогда не будет.
Этот городок находится от аэропорта в нескольких минутах езды на автомобиле и обладает всей необходимой инфраструктурой. 
Fethiye
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy