• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Istanbul | TUI.EE

Huvitavaid fakte Istanbul kohta:

Kirjeldus

Türgi kõige olulisem meresadam, kultuuriline ning tööstuse, kaubanduse keskus, asub Bosphoruse väina kaldal. Selle ainulaadsus seisneb selles, et see on ainus linn maailmas, mis asub kahel mandril - Aasias ja Euroopas. Linna Euroopa osa jaguneb tavapäraselt Kuldse sarve laheks kaheks pooleks. Vanalinn asub kuldsest sarvest lõuna pool asuval poolsaarel ja on paljus säilitanud oma keskaegse ilme. Uus linn, mis asub lahe sissepääsust põhja pool, koosneb Beyoglu kultuuri- ja ärikeskusest ning Karaköy kaubasadama piirkonnast.

 Istanbulis tasub külastada kahte legendaarset ajaloo- ja religioonimälestist - Sinist mošeed ja Hagia Sophiat, mis pärast 1453. aastat muutus mošeeks. 1934. aastal avati siin muuseum.
Huvitav on Topkapi palee, mis koosneb mitmest hoonest. Siin on Püha Irene kirik, samuti vanim sultanite haarem.
Dolmabahce palee, Basilica Cisternium koos ohtliku Gorgon Medusa ja Galata torni juhiga on üks linna peamisi vaatamisväärsusi, millega soovitame tutvuda Istanbuli ekskursiooni ajal. Vanade linnamüüride pikus on üle 20 kilomeetri.

Rahvastik

​Praegu elab linnas üle 12 miljoni inimese.

Ekskursioonid

Püha Sophia katedraal, Sinine mošee, Sultan Suleimani mošee, Galata torn, Bosphoruse sild, Topkapi Sultani palee, Türgi ja moslemite kunstimuuseum, Idamaade muuseum. Palju basaare, kus on müüakse ehteid, suveniire, kangaid ja vürtse, antiikmööblit. Bazaari külastamine jätab eurooplasele kustumatu mulje. Linnas on suur palju diskosid ja ööklubisid. Võite lihtsalt tantsida ja maitsta restoranis ebatavalisi Türgi roogasid. Istanbulis meelelahutusasutustes saab näha ka ehtsat kõhutantsu.

Reisid Istanbul:

Bahchelievler
Bahçelievler on Istanbuli populaarne turismipiirkond. Iidsetel aegadel asus linna territooriumil suur kivimurd Konstantinoopoli ehitamiseks.
Fatih
Pera
Pera (Beyogol) - Istanbuli ajalooline piirkond Euroopa osas Golden Horn Bay lähedal.
Karakoy
Karaköy piirkond on epohhide, kultuuride ja nimede omapärane segu. Bütsantsi ja Genova pärand, Siit on leida Ottomani, Kreeka, juudi ja vene väljarändajate mõjusid, mis kõik ühinevad mürarikas sadamalinna Golden Horn Bay kaldal.
Nisantasi
Nisantasi piirkond asub Istanbuli kesklinnas, mida peetakse kõrgmoe keskusesks. Linnas on palju luksuspoode ja restorane, klubisid ja baare, disainrõivaste ja aksessuaaride butiike.
Beyoglu
Beyoglu asub Istanbulis ajalooliselt aristokraatlikus ja kõige euroopalikumas piirkonnas. Täna on see pigem eraldi linn, mida külastab iga päev tuhandeid turiste. See on Türgi pealinna äri- ja kultuurielu keskus.
Istanbul
Riigid / kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy