• Klientidele
;

Riigid ja kuurordid - Fatih | TUI.EE

Huvitavad faktid Fatih kohta:

Kirjeldus

Fatih on üks paljudest Istanbuli piirkondadest. Puhkust Fatihis eelistavad need turistid, kes tahavad veeta vaba aega  ajalooliste vaatamisväärsuste keskel. Kohalike standardite kohaselt peetakse nimetatud ala konservatiivseks. Siin puuduvad suured kaubanduskeskused ja eliitkeskused ning märkimisväärne osa elanikkonnast moodustavad Anatooliast pärit sisserändajate perekonnad.

Kliima

Piirkonna kliima on kontinentaalne, suvel valitseb suvel kuum kuiv ilm ning keskmine õhutemperatuur on +28 ... + 30 ° C. Türgi talv on jahe ja niiske poolest. Kuigi nende piirkondade termomeeter ei lange alla nulli, on talvekuudel turistide arv oluliselt väiksem.

Suveniirid ja ostud

  • Jezewa (Turk). Praktiline ja odav suveniir köögis. See on spetsiaalne mahuti kohvi valmistamiseks. Tegeliku Türgi kohvi valmistamine on eriline rituaal, mida Istanbuli kohalikud inimesed suurepäraselt läbiviivad.
  • Ilusas pakendis kohvioad mõjuvad Türgi visiitkaardina. Selle värskendava joogi parimaid sorte võib osta basaaridel.
  • Rahat- Lukum on rahvuslik maius, üks populaarsemaid suveniire.

Rand

Kõige populaarsem on välisturistide seas Floria rand. Sissepääs territooriumile on tasuline. Ideaalsed tingimuse turvaliseks perepuhkuseks : päikesevarjud, naistele ja meestele mõeldud riietusruumid.

Transport

Transpordiühendust pakuvad regulaarsed bussiliinid, trammid ja mitmed metroojaamad. Taksoga saab hõlpsalt liikuda kõikjal linnas. Hind sõltub reisi pikkusest. Sõidu alustamistasu on 3,2 liiri, millele lisandub  2 liiri iga läbitud kilomeetri kohta.

Peaaegu kõik piirkonna hotellid pakuvad külalistele tasuta transporditeenust lennujaama jahotelli vahel. Soovi korral saab autot rentida. Maanteeliiklus Istanbulis on üsna tihe, mistõttu lühikesi vajhemaid on kergem läbida jalgsi.

Vaatamisväärsused

  • Hagia Sophia. Monumentaalne ajalooline mälestusmärk, piirkonna peamine atraktsioon.
    Topkapi palee koos Sultani haaremiga. Legendaarne paleekompleks hõlmab rohkem kui 700 tuhat ruutmeetrit. Praegu on see arhitektuurimälestis suuremahuline temaatiline muuseum, mille saalides on üle 65 tuhande väärtusliku eksponaadi.
  • Istanbuli arheoloogiamuuseum. Siia on kogutud haruldasemad traditsioonilise Türgi kunsti ja kodumajapidamises kasutatavad esemed, mis pärinevad erinevatest aegadest.

Asukoht

Fatihi turismipiirkonnad on koondunud Istanbuli Euroopa osasse. Linn ise asub ajaloolisel poolsaarel, mille kaldaid kirdeosas uhuvad kuldse sarve soojad veed. Piirkonna idaosa piirneb Bosphoruse väinaga, lõunas - Marmara merega. Läänes on veel üks suurlinnapiirkond - Zeytinburnu, põhjaosas on Eyupi elamukvartalid.

Reisid Fatih:

Fatih
Riik/kuurordid
Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy