• Klientidele

Reisijateveo üldtingimused

Regulaarreise teostavad Ryanair, Wizz Air, Finnair, Turkish Airlines, Lufthanza, Air Baltic jt.

Piletimüügi teenuse tingimused

Juhul, kui reisija keeldub reisist, pileti maksumust ei tagastata.

Time- limit on aeg, mille jooksul peate tasuma ja vormistama lennupiletid. Time limit kestvuse määrab lennukompanii. Määratud aja lõppedes pilet tühistatakse ning selle esmase hinna taastamist ei garanteerita.

Lennukompanii jätab endale õiguse ühepoolselt muuta time limit kestvusaega ning pileti hinda.

Oluline info

Reisijal peavad kaasas olema kõik reisi registreerimiseks vajalikud dokumendid: pass või isikuttõendav dokument, viisa, küllakutse, reisikindlustus ja teised vajalikud reisidokumendid ning samuti vaktsineerimistõendid ja muud külastatavate riikide poolt nõutud dokumendid, vastavalt nende riikide seadusandlusele. Nimetatud dokumente on reisija kohustatud säilitama reisi lõpuni. Vastasel juhul võib vedaja keelduda teenuse osutamisest. Vedaja ei vastuta puudulike reisidokumentide tõttu tekkinud ebamugavuste eest, kaasaarvatud võimalike kahjude kompenseerimise eest.

Vedaja kohustub tagama resijale ja tema pagasile turvalise kohaletoimetamise vastavalt kinnitatud sõiduplaanile. Samas võib vedaja muuta sõiduplaanis või mujal märgitud lennuaega.

Sõiduplaane võib muuta ilma etteteatamiseta. Reisija peab kontrollima sõiduplaanist väljumise aega enne väljumist reisi teostava lennufirma või lennujaama kodulehel.

Väljumisaeg ja registreerimine

Enne lennureisi täpsustage lennu väljumisaeg. Päev enne reisi saate kontrollida väljumisaega turimisbüroos või aadressil https://www.tallinn-airport.ee/en/. või vedaja sõiduplaanis. Ligikaudne väljumisaeg on märgitud reisifirmaga sõlmitud lepingus ja reisidokumentides.

Lennujaama peab saabuma aegsasti, et vormistada kõik reisiks vajalikud toimingud ning olla lennukisse minekuks õigeagselt kohal. Reeglina peavad reisijad saabuma lennujaama vähemalt 2 tundi enne väljalendu, et registreeruda reisile ning läbida tollikontroll. Igas lennujaamas on registreerimise ajad erinevad. Väljumise viivitamine hilinenud reisijate tõttu on välistatud.

Vedajal on õigus keelduda reisiteenuse osutamisest registreerimisele hilinenud reisijatele.

Vedajal on õigus keelduda veoteenuse osutamisest reisijale, kelle psüühiline ja füüsiline seisund on ebastabiilne alkoholi või narkoainete toime tõttu ning tema käitumine võib ohustada reisijaid, meeskonda ja materiaalset vara ning mõjutada muid asjaolusid vastavalt reisijateveo eeskirjadele.

Lennukimeeskond peab toimima vastutustundlikult ning täitma kõiki vastavaid ohutusnõudeid.

Reisireeglite eiramine toob endaga kaasa administratiivse vastutuse. Vedajale või turismifirmale tekitatud kahju hüvitab kahju tekitanud reisija.

Eriolukordades ( ekstreemsed ilmastikutingimused, ootamatud rikked, streigid, mis võivad mõjutada vedajat) võib piletil või reisiteenuse lepingus märgitud kellaaeg muutuda.

Pagas

Iga reisija (v.a. alla 2-aastased lapsed, kes reisivad ilma oma istekohata) saab kaasa võtta 20 kg äraantavat pagasit ja kuni 5 kg käsipagasit. Vastavalt lennureeglite ei tohi ühe äraantava pagasi ühik kaaluda rohkem kui 32 kg. Ülepagasi eest tuleb maksta lisatasu, mille maksumus võib erineda sõltuvalt lennufirmast. Juhul, kui reisite eri- või ülemõõdulise pagasiga (nt golfivarustus, jalgratas, suusavarustus, surfilaud jms) võib lennufirma küsida lisatasu, mistõttu palume informeerida eripagasist oma reisikonsultanti vähemalt 72 tundi enne reisi väljumist. Kõik reisijad ja nende pagas (ka äraantav pagas) läbivad julgestuskontrolli. Käsipagasis on rangelt keelatud kaasas kanda terariistu (näiteks käärid, liigend- ja muud noad, maniküüritarbed). Kõik käsipagasis olevad vedelikud (s.h. hambapasta, kreemid jms) peavad mahtuma ühte ühe liitri suurusesse läbipaistvasse suletavasse kilekotti (nn minigrip kotid). Kilekotti paigutatavate vedelike pakendite individuaalne maksimumsuurus on 100ml. Soovitav on kõik esemed, mida ei ole lubatud hoida käsipagasis, paigutada registreeritud pagasi hulka. Registreeritud ehk nn äraantavas pagasis on keelatud kaasas kanda lõhke- ja süüteaineid ning -seadeldisi, mida on võimalik kasutada tõsise vigastuse tekitamiseks või õhusõiduki turvalisuse ohustamiseks, sealhulgas laskemoon, sütikud, miinid, granaadid ja muu sõjaväe lahingumoon, pürotehnika, suitsupommid ja -padrunid, lõhkeseadeldiste mulaažid.

Täpsema informatsiooni pagasiveoreeglitest leiate Tallinna Lennujaama kodulehelt www.tallinn-airport.ee/reisijale/pagas/

Juhul, kui pagas läheb kaduma või saab kahjustada, tuleb sellest teatada lennujaama pagasiteenistusele kohe peale sihtkohta jõudmist ning lennujaamast väljudes TUI Baltic reisiesindajat või reisilt naasmisel Tallinna Lennujaama pagasiteenistusele. Kui pagasi kahjustamist või kadumist ei fikseerita, siis ei käsitle selliseid juhtumeid lennufirma. TUI Baltics ei vastuta pagasiveo eest, kuid võib olla abiks reisijale lennufirmale kirjaliku pretensiooni esitamisel. Üldjuhul vajatakse järgmised dokumendid: lennujaamas täidetud kahjunõue vorm, avaldus, kohvri ostu tšekk, lennupilet, pagasilipik jne. Võimalike lisakulude vältimiseks soovitame kindlasti valmistada pagasikindlustuse.

Rohkem infot lennufirmade kohta:

airBaltic

Rohkem infot lennufirmade kohta: https://www.airbaltic.com/et-EE/index
Pagasimäärad: https://www.airbaltic.com/et/pagasi-loovutamine
Üldeeskirjad: https://www.airbaltic.com/et/vota-meiega-uhendust

Me kasutame küpsiseid. Kasutades meie veebilehte, nõustute küpsiste kasutamise eeskirjadega: Cookie policy